ابتکار: اصلاح‌طلبان در دولت روحانی سهیم هستند/ گاهی باید بین بد و بدتر انتخاب کنیم

کدخبر: 303874
اقتصادنیوز: معصومه ابتکار گفت: اصلاح طلبان هم در دولت آقای روحانی و هم در طرز فکر و خط مشی آقای روحانی سهیم هستند، اصلاح‌طلبان از حامیان اصلی برجام بودند و این قرارداد با وجود همه مشکلات از موضوعاتی بوده که همواره مورد توجه جریان اصلاحات بوده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، معصومه ابتکار درباره گفتگوی ملی گفت: در واقع شکل‌گیری این نوع از گفت‌وگوها، هم‌فکری و ائتلاف، همگی منعکس کننده این نگاه است که اهداف متعالی ملی وجود دارد که طیف‌های مختلف سیاسی حاضرند از بعضی مواضع خودشان برای تحقق آنها عبور کنند. در اصل اهم و فی‌الاهم کردن است به طوری که گاهی اوقات مجبوریم بین خوب و خوب‌تر یا بد و بدتر دست به انتخاب بزنیم تا بتوانیم از نظر سیاسی خط مشی روشنی برای آینده کشور ترسیم کنیم.

وی درباره حضور اصلاح‌طلبان در دولت روحانی هم گفت: اصلاح طلبان که دنبال سهم نبودند، بلکه به دنبال آینده ایران بودند؛ اتفاقا اصلاح طلبان هم در دولت آقای روحانی و هم در طرز فکر و خط مشی آقای روحانی سهیم هستند، اصلاح‌طلبان از حامیان اصلی برجام بودند و این قرارداد با وجود همه مشکلات از موضوعاتی بوده که همواره مورد توجه جریان اصلاحات بوده است.

ابتکار به ائتلاف اصلاح‌طلبان و اعتدالیون هم اشاره کرد و گفت: زمانی که ائتلافی شکل می‌گیرد ممکن است پاره‌ای از موضوعات که با دیدگاه اصلی یک جریان همخوانی ندارد به دلیل ائتلاف به پای آنها نوشته شود ولی باید برآیند را مدنظر قرار داد و از این منظر به موضوع نگریست که اگر این ائتلاف اتفاق نمی‌افتاد چه مسائلی برای کشور رخ می‌داد. در جریان اصلاحات برخی شخصیت‌ها خیلی فراتر از منافع جریانی فکر می‌کنند و نگاهشان ملی است و به همین دلیل است که اصلاحات در دل مردم جای دارد. جریان اصلاحات در پی ائتلاف با اعتدال توانسته بسیاری خطرات را از سر کشور دور کرده و در سطح داخلی هم بسیاری از روندها را اصلاح کند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما