کدخبر: ۳۰۴۵۷۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
هشدار سرلشکر باقری: نتیجه تجاوز به ایران، نابودی است/ ماجرای اعتراض آیت‌الله هاشمی به پادشاه سعودی در دوران جنگ

هشدار سرلشکر باقری: نتیجه تجاوز به ایران، نابودی است/ ماجرای اعتراض آیت‌الله هاشمی به پادشاه سعودی در دوران جنگ

اقتصادنیوز: رییس ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید بر این‌که صنعت دفاعی جمهوری اسلامی و روحیه فداکاری ملت ایران متعلق به جهان اسلام است، گفت: عربستان سعودی و امارات متحده عربی که در راس کشورهایی هستند که علیه ایران توطئه می‌کنند راه را گم کرده‌اند و بایستی به آغوش اسلام باز گردند. ایران به همراه کشورهای منطقه می‌توانند ثبات و آرامش را در منطقه تامین کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، امروز در جریان نشست علنی بهارستانی‌ها سرلشکر باقری رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح نیز به مناسبت هفته دفاع مقدس میهمان نمایندگان بود.

او گفت: کشور عزیز ما کشوری بوده است که در قرن های گذشته به عنوان کشوری ضعیف و عقب مانده مورد شناخت کشورهای دیگر بوده است و در قرن ۲۰ به عنوان حلقه از زنجیره استکبار عربی ماموریتی غیر بومی و مسوولیتی از سوی ناتو و آمریکا را برعهده داشت.اما در ۴۰ سال کشور ما با شاخصهای دیگری شناخته شده است. اگر کشور ما در چهار دهه اخیر با شاخص هایی مانند انقلاب اسلامی و رهبری بی نظیر امام و در ادامه رهبری مقتدرانه مقام معظم رهبری و در کنار اینها با دفاع مقدس کشور ناشناخته شده است

او ادامه داد: کشور ما همان کشوری است که با وجود بی طرفی و با وجود آنکه تجاوزی نسبت به دیگران انجام نداده است شناخته می شد اما در خلال جنگ های روسیه مورد تهاجم قرار گرفت و بخشهایی ار آن جدا شد علاوه بر آن در دو جنگ جهانی با وجود اعلام بی طرفی مورد تهاجم قرار گرفت و دچار قحطی شد و نیمی از جمعیت خود را ار دست داد.

اهم اظهارات رئیس ستاد کل نیروهای مسلح را بخوانید؛

* اما همین کشور وقتی مورد تهاجم و تجاوز ددمنشانه کشورهای همسایه با تحریک و حمایت قدرت های جهانی قرار گرفت به نحو دیگری عمل کرد و کارنامه دیگری نشان داد. دشمن این انقلاب را تحمل نکرد و با تمام قوا پشت کشوری ایستاد که انگیزه هایی برای تجاوز داشت و جنگی هشت ساله را به ما تحمیل کرد.

*در دوران دفاع مقدس در دو خاکریز دو وضعیت وجود داشت در سمت دشمن ما کشوری قرار داشت در طول یک سال و نیم پیروزی انقلاب اسلامی با تمام توان ارتش خود را مجهز و برنامه ریزی کرد. حمایت های بی دریغی از قدرت های بزرگ در اختیار گرفت و با تمام توان ۳۹ سال پیش در چنین روزهایی به کشور ما حمله کرد. این حمله آنچنان طراحی شده بود که اگر برابر روال عادی جنگ های جهان پیش میرفت حتما طرف چند روز یا چند هفته یا حداکثر یکی دو ماه باید سقوط می کرد یا در معرض تجزیه قرار می گرفت .

* بنده به یاد دارم روزی که آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به پادشاه عربستان سعودی اعتراض کرد که شما ۳۵ میلیارد دلار به دشمن ما کمک کردید پادشاه عربستان اذعان کرد که کمک ۵۰ میلیارد دلاری انجام داده است نه تنها پول کشورهای منطقه در اختیار دشمن بود، بلکه زمین و دریای آنها نیز در اختیار دشمن قرار داشت. تعدادی از خلبان‌ها اذعان داشتند که برای تجاوز به ایران از خاک عربستان سعودی عبور می‌کردند. خطوط ریلی و بنادر کویت و عربستان نیز همگی در اختیار صدام بود.

*با قاطعیت تمامی ۵۰۰۰ تانک و همچنین هواپیماهای عراقی نابود شد، اما جنگ در شرایطی به پایان رسید که ۷۰۰۰ تانک و نفربر و بیش از ۶۰۰ هواپیمای روز دنیا در اختیار عراقی‌ها بود که این نشان از کمک‌های تسلیحاتی به این کشور دارد. کشورهای اروپایی از دشمن ما حمایت تسلیحاتی و پشتیبانی سیاسی می‌کردند. کشور آلمان سلاح‌های شیمیایی در اختیار دشمن قرار می‌داد. همین کشورهایی که امروز به بدعهدی خود ادامه می‌دهند و نه تنها به تعهدات برجامی خود عمل نکرده، بلکه بیانیه نیز صادر می‌کنند. تمام این کشورها پشتیبان فرد جانی و خطرناکی مثل صدام بوده‌اند.

*در کنار نیروهای عراقی مزدورانی از کشورهای مختلف علیه ما می‌جنگیدند اما در این سوی خاکریز ملت ایران در حال رهایی از مشکلات دوره طاغوت و در حال ایجاد ثبات بود، اما به طور غافلگیرانه‌ای با چنین تهاجم بزرگی روبه‌رو شد.

*دست به دست هم دادیم و با وحدت کامل و رهبری حضرت امام خمینی (ره) و دلاوری ارتش، سپاه و بسیج توانستیم صحنه را تغییر دهیم. این ملت ایران دشمن را شکست داده و از کشور بیرون کردند.

*ملت ایران خفت و خواری را هرگز نمی‌پذیرد بلکه این دشمن بود که مجبور به عقب‌نشینی شد. عزت و سربلندی ملت ایران و شهیدان و ایثارگران ایرانی قابل مقایسه با افرادی که در جبهه مقابل علیه ما جنگیدند نیست.  همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند دفاع مقدس گنجینه بی‌نظیری است که باید اکتشاف شده و مورد تحلیل قرار گیرد.

*دفاع مقدس دانشگاه بزرگی در ابعاد مختلف بود، در بعد انسانی شجاعت، ایثارگری، فداکاری، ابداع و اختراع از ارزشهای این دوران است. در بعد اجتماعی و جمعی نیز وحدت ملی و نتیجه معجزه‌گون آن برای پیشرفت کشور در حل مشکلات بی‌نظیر است. دوران دفاع مقدس با هیچ دوره‌ای از تاریخ قابل مقایسه نیست. دولتمردان و حاکمان ما در این دوره دست در دست هم داده و چنین برگ زرینی را در تاریخ رقم زدند.

*امروز دشمنی دشمنان ما نه تنها تقلیل نشده بلکه تشدید نیز شده است. دلیل عدم تهاجم دشمن به کشور این است که تجربه تاریخی در ذهن دشمن باقی مانده که این ملت چگونه در مقابل تهاجم می‌ایستند و از خود دفاع می‌کنند. این‌که امروز جوانان ما فرهنگ انقلاب را با جان خود عجین کرده‌اند از برکات انقلاب اسلامی است.

*اگر امروز ملت سوریه در مقابل تروریست‌ها مقاومت می‌کند و کشور خود را آزاد کرده با الگوگیری از دوران دفاع مقدس جمهوری اسلامی است. این‌که ملت عراق سازمان‌هایی نظامی مردم‌نهاد تشکیل می‌دهد و با تروریست‌ها می‌جنگد از دوران دفاع مقدس الگوبرداری کرده است. اگر مردم یمن با دست خالی پنج سال در مقابل تجاوز وحشیانه عربستان سعودی و امارات می‌ایستد که از حمایت یکپارچه استکبار غرب برخوردارند و امروز به جایی می‌رسند که با سلاح‌های پیشرفته هواپیمای راهبردی دشمن خود را ساقط می‌کنند و مراکز نفتی آن را مورد اصابت موشک قرار می‌دهند همگی با الگوگیری از دوران دفاع مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

*دشمن ما امروز از تجاوز نظامی به کشور عاجز است، از این‌رو دشمن به فشار اقتصادی و تروریسم اقتصادی روی آورده است ملت ایران با وحدت و یکپارچگی و تبعیت و یکدلی در میان تمام مسئولان و دوری از جناح‌گرایی در مسیر آرمان‌ها و منافع ملی خود گام برمی‌دارد. تکلیف ما با دشمن شفاف است به دشمن خود یعنی آمریکای مستکبر و صهیونیست صراحتا اعلام می‌کنیم که اگر نیت و یا اقدام متجاوزگرانه‌ای علیه ملت ما انجام دهد با قاطعیت ایستاده و همان رفتاری که با پهپاد متجاوز آمریکایی و یا شناور متخلف انگلیسی انجام شد، صورت خواهد گرفت.

*نتیجه تجاوز به کشور ایران انهدام و نابودی است ما با کشورهای اسلامی دشمنی نداریم. عربستان سعودی و امارات که در راس کشورهای توطئه‌کننده علیه ما در منطقه قرار گرفتند راه را گم کردند و بایستی به دامن اسلام بازگردند و به سمت ایران بیایند. ایران و عربستان سعودی می‌توانند در کنار یکدیگر آرامش و ثبات را در منطقه رقم بزنند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند