یک روزنامه قطری مدعی شد؛ دیدار نمایندگان دولت هادی و انصارالله در عمان

کدخبر: 304817
​اقتصادنیوز: روزنامه العرب قطر مدعی شد که عمان در هفته جاری میزبان مذاکرات یمنی-یمنی در مسقط بوده و هیأتی از دولت منصورهادی و انصارالله یمن در این کشور حضور دارند.

به گزارش اقتصادنیوز به فارس، روزنامه العرب چاپ دوحه در گزارشی از تحرکات جدید برای ایجاد ائتلاف‌های نوپا در یمن خبر داد و مدعی شد که اخیرا دیدارهایی میان هیأت وابسته به دولت منصورهادی با هیأت انصارالله یمن در پایتخت عمان صورت گرفته است.

العرب نوشت که سه تن از مسئولان دولت منصور هادی از جمله «احمد المیسری» وزیر کشور و معاون نخست‌وزیر، «صالح الجبوانی» وزیر حمل و نقل و «عبدالعزیز جباری» معاون رئیس پارلمان وابسته به منصور هادی شنبه گذشته در یک سفر محرمانه وارد «مسقط» پایتخت عمان شده‌اند.

آنها پیش از این سفر در بیانیه‌ای از تشکیل حزب جدیدی به نام «جبهه ملی نجات» که در تضاد با ائتلاف سعودی است، خبر داده بودند. حزبی که مواضع‌اش به گفته العرب به انصارالله یمن و قطری‌ها نزدیک است.

العرب همچنین نوشت که این سه تن در مسقط با «محمد عبدالسلام» سخنگوی انصارالله یمن، چند تن از مسئولان قطری و همچنین با فردی به نام «فادی باعوم» از رهبران یمن جنوبی که در بیروت ساکن است و گفته می‌شود حمایت ایران را با خود به همراه دارد، دیدار کرده‌اند.

دیدارهایی که به گفته این روزنامه قطری با هدف تشکیل جبهه ضد سعودی و اماراتی صورت گرفته است و همزمان دوحه و مسقط از تشکیل حزب مخالف ائتلاف سعودی در جنوب یمن به رهبری «فادی باعوم» حمایت می‌کنند. خود وی نیز پیش ازین گفته بود که قصد دارد حزب «شورای نجات ملی» را تأسیس کند. حزبی که تلاش خواهد کرد جای «شورای انتقالی جنوب» که حمایت امارات را به خود دارد، بگیرد. این حزب همچنین قرار است برخی تشکل‌هایی که با ائتلاف سعودی مخالف هستند، از جمله گروههایی از استان «المهره» و «سقطری» را در بر بگیرد.

در همین حال یک حساب توئیتری به نام «حاتم الحزیری-المهره» که در استان المهره علیه ائتلاف سعودی فعالیت می‌کند نیز نوشته است که عمان میزبان گفت‌و‌گوهای یمنی-یمنی و نشست مشترک میان هیأت دولت منصورهادی به ریاست «المیسری» و هیأت انصارالله یمن به ریاست «محمد عبدالسلام» و هیأت «شورای نجات ملی» به ریاست «فادی باعوم» شده است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما