کدخبر: ۳۰۴۹۸۹ لینک کوتاه

هشدار انصارالله یمن: امارات از استان‌های جنوبی و منطقه ساحل عقب‌نشینی کند

اقتصادنیوز: عضو شورای سیاسی انصارالله یمن هشدار داد، در صورتی که امارات بخواهد حملات به یمن را افزایش دهد عمق این کشور مورد هدف قرار خواهد گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، محمد البخیتی، عضو شورای سیاسی انصارالله یمن به شبکه المیادین گفت: اهداف برای حمله به عمق امارات و عربستان آماده است اما تصمیم کنونی توقف کردن حملات است. هرگونه افزایش تنش و درگیری از سوی کشورهای متجاوز با پاسخ جدی مواجه خواهد شد. در صورتی که امارات بخواهد تنش و درگیری را افزایش دهد قادر به تحمل حملاتی که ما در عمق این کشور انجام خواهیم داد نخواهد بود.

وی افزود: ما به امارات نسبت به افزایش درگیری و حمله به یمن هشدار می‌دهیم چراکه در این صورت عمق این کشور هدف قرار خواهد گرفت.  هدف امارات این است که به جای پایی در استان تعز دست یابد.

البخیتی گفت که امارات باید از استان‌های جنوبی و منطقه ساحل عقب‌نشینی کند.

وی افزود: نیروهای متجاوز از کشتی‌ها و بنادر یمن برای اهداف نظامی استفاده می‌کنند. این مسئله امنیت کشتیرانی را تهدید می‌کند.

البخیتی همچنین گفت: متجاوزان تلاش می‌کنند تا ایران، حماس، انصارالله و حزب الله را به کنار گذاشتن مسئله فلسطین تحریک کنند.

امارات پنجشنبه نیروها و تجهیزات نظامی را از اریتره با هدف پیشروی به سمت تعز وارد یمن کرد. این نیروها که تعدادشان به بیش از ۱۰۰۰ تن می‌رسد با سه کشتی وارد بندر المخا شدند.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند