ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین:

متن گفتگو با ترامپ را منتشر نمی‌کنیم

کدخبر: 305465
اقتصادنیوز: رئیس‌جمهوری اوکراین امروز (دوشنبه) گفت کشورش قصد انتشار محتوای سخنان او با دونالد ترامپ را ندارد؛ این مکالمه تلفنی باعث بروز جنجال در آمریکا شده و فشارها برای استیضاح ترامپ را به دنبال داشته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری رویترز، ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین، از آمادگی کشورش برای تحقیق درخصوص هر نوع قانون‌شکنی خبر داد و گفت اوکراین به عنوان یک کشور مستقل، مطابق دستور دیگران عمل نمی‌کند.

اشاره او به موضوع جنجالی مکالمه تلفنی‌اش با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در بیست و پنجم ژوئیه است؛ مکالمه ترامپ با زلنسکی، انگیزه اصلی برای استیضاح او را رقم زد و نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، هفته پیش از آغاز رسمی روند استیضاح ترامپ خبر داد؛ ترامپ طی این مکالمه خواستار آن شده بود که دولت اوکراین درخصوص جو بایدن، از رقبای او در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا و پسرش تحقیقاتی صورت دهد.

آندری یِرماک، یکی از دستیاران زلنسکی به تازگی در شبکه خبری ۱+۱ گفت اوکراین تمایل ندارد در امور داخلی آمریکا ورود کند.

نمایندگان دموکرات آمریکا معتقدند ترامپ قصد داشته تا با کمک یک رهبر خارجی، منافع سیاسی خود را تضمین کند. خود ترامپ می‌گوید هیچ کار اشتباهی انجام نداده و موضوع مکالمه تلفنی را "موهومات" خوانده است.

یرماک گفته است: "ما آمریکا را دوست و شریک استراتژیک خود می‌دانیم. آنچه آنجا در حال رخ دادن است، بازی‌های سیاسی خودشان است. ما به هیچ عنوان در این موضوع وارد نمی‌شویم".

پس از تماس تلفنی مذکور، یرماک در شهر مادرید با رودی جیولیانی، وکیل شخصی ترامپ دیداری داشت که موافقان استیضاح ترامپ، آن را پیگیری موضوع تحقیقات درخصوص جو بایدن عنوان می‌کنند.

جیولیانی طی امسال، در سراسر اروپا دیدارهایی با مقامات اوکراینی داشته و تاکنون مدرکی از ارتکاب به بزهکاری در مورد جو بایدن و پسرش ارائه نشده است.

جو بایدن، جیولیانی را به پخش "اطلاعات توطئه دروغین و بی‌ارزش" متهم می‌کند.

به باور یرماک، کشمکش‌ها در واشنگتن، تعاملات دولت زلنسکی با دیگر رهبران جهان را تحت تاثیر قرار نداده است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما