کدخبر: ۳۰۵۴۹۲ لینک کوتاه

آمریکا چند شخص و شرکت روسی را تحریم کرد

اقتصادنیوز :آمریکا دو فرد مرتبط با "آژانس تحقیقات اینترنتی" روسیه به نام‌های دنیس کوزمین و ایگور نستروف را هدف تحریم قرار داد. وزارت خزانه‌داری آمریکا، دلیل این تحریم را مداخله آنان در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ این کشور خوانده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا ، طبق بیانیه منتشره توسط این وزارتخانه، سه شرکت به نام‌های اوتولکس ترنسپورت، براتکس و لینبرگ نیز هدف این تحریم قرار گرفته‌اند.

در ضمنِ این بیانیه آمده است: "امروز، دفتر نظارت بر دارایی‌های خارجی در وزارت خزانه‌داری، علیه عاملان روس که تلاش داشتند در انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا در سال ۲۰۱۸ مداخله کنند، اقدام کرد".

طبق این بیانیه، افراد مورد تحریم، با یک تاجر روس به نام یوگنی پریگوژین ارتباط داشتند؛ این تاجر پیش‌تر به همین اتهام مورد تحریم خزانه‌داری قرار گرفته بود.

این دو فرد به همراه شرکت‌های مذکور، وارد "لیست اتباع مورد تحریم ویژه" شده‌اند که از آن به عنوان "لیست سیاه" دولت آمریکا نیز یاد می‌شود.

مسکو مکررا این اتهامات را بی‌اساس خوانده و آن را بخشی از تلاش‌ها برای ایجاد "روسیه‌هراسی" عنوان می‌کند.

آژانس تحقیقات اینترنتی، یک نهاد روسی است که در تحقیقات رابرت مولر، مامور ویژه پرونده دخالت روسیه در انتخابات آمریکا، به استفاده از شبکه‌های اجتماعی جهت مداخله در انتخابات سال ۲۰۱۶ متهم شده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند