کدخبر: ۳۰۵۶۳۷ لینک کوتاه

اعلام حمایت اردوغان از تمامیت ارضی سوریه

اقتصادنیوز؛ رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه مدعی شد: ترکیه از تمامیت ارضی سوریه حمایت می‌کند!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه امروز سه شنبه و در جریان مراسمی در پارلمان این کشور اعلام کرد: مجلس ترکیه تجلیگاه اراده ملی بوده و محافظت از آن وظیفه دولت مشروع است.

رئیس جمهوری ترکیه بدون اشاره به حضور نظامیان کشورش در خاک کشور مستقل سوریه بدون کسب مجوز از دولت قانونی دمشق و به بهانه مبارزه با ترروریسم گفت: برای مقابله با تروریسم به همکاری مجلس نیاز داریم. تهدید تروریسم علیه کشورمان که ناشی از وضعیت سوریه است، به مرحله غیرقابل تحملی رسیده است!

وی در ادامه به تلاش آنکارا برای اکتشاف گاز در مدیترانه شرقی نیز اشاره کرد و افزود: از حقوق ترک‌های قبرس، یونان و منطقه بالکان همواره دفاع خواهیم کرد!

رجب طب اردوغان که کشورش در گذشته با انعقاد توافقنامه ای با اروپا متعهد به جلوگیری از هجوم پناهجویان به قاره سبز شده و در این راستا کمک های مالی مطلوب را نیز از آنان دریافت کرده است، در ادامه ادعا کرد: ۸ سال است که میزبان میلیون ها سوری هستیم. ترکیه در حال حاضر میزبان ۵ میلیون پناهجو است. ترکیه از تمامیت ارضی سوریه حمایت می‌کند. سوریه متعلق به مردم سوریه است!  در شمال سوریه منطقه امن ایجاد خواهیم کرد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند