حمایت پوتین از ترامپ در ماجرای استیضاح

کدخبر: 305813
اقتصادنیوز : رئیس‌جمهور روسیه روز چهارشنبه از همتای آمریکایی خود که در آستانه استیضاح قرار دارد حمایت کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  فارس، «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه از «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در ماجرای موسوم به «اوکراین‌گیت» جانبداری کرد و به مزاح گفت که مسکو می‌تواند انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا را هک کند. 

پوتین درباره متهم شدن ترامپ بابت سخنانی که در تماس تلفنی با رئیس‌جمهور اوکراین مطرح کرده گفت: «به نظر من هیچ اتفاق اشتباهی در اینجا رخ نداده. رئیس‌جمهور ترامپ از همتای خودش خواسته درباره معامله‌های احتمالاً فسادآمیز توسط کارکنان دولت قبلی تحقیق کند. رئیس هر دولتی موظف به انجام چنین کاری است.»

رئیس‌جمهور روسیه اضافه کرد: چیزی که در ایالات متحده شاهد آن هستیم این است که از هر بهانه‌ای برای حمله به رئیس‌جمهور ترامپ استفاده می‌کنند.»

وی اضافه کرد: «الان مسئله اوکراین مطرح شده... آشکار شد که هیچ زد و بند مخفیانه‌ای بین روسیه و تیم ترامپ وجود نداشت... حالا یک بهانه دیگر درباره اوکراین پیدا شده است.»

پوتین در پاسخ به سوال خبرنگاری که ادعای دخالت احتمالی روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ امریکا را مطرح کرد گفت: «بگذارید یک رازی را به شما بگویم: بله ما این کار را انجام خواهیم داد. قطعاً این کار را انجام خواهیم داد تا یک بار دیگر شمایی که در اینجا هستید را خوشحال کنیم.»

رئیس‌جمهور روسیه در ادامه ارزیابی‌های جامعه اطلاعاتی آمریکا درباره دخالت روسیه در انتخابات سال ۲۰۱۶ آمریکا را مورد تمسخر قرار داد و گفت مسکو کارهای بهتری برای انجام دادن دارد، اما در عین حال، کرملین آماده همکاری با هر کسی است که در آمریکا به عنوان رئیس‌جمهور انتخاب شود.

وی گفت: «آگر آن شخصی که انتخاب می‌شود رئیس‌جمهور ترامپ باشد، با ترامپ همکاری خواهیم کرد.»

«نانسی پلوسی»، رئیس‌ مجلس نمایندگان آمریکا روز ۳ مهرماه رسماً آغاز تحقیقات برای استیضاح رئیس‌جمهور این کشور را به دلیل مسائل مطرح‌شده در ارتباط با گفت‌وگوی تلفنی ترامپ با رئیس‌جمهور اوکراین اعلام کرد.

رسانه‌های آمریکا گزارش داده‌اند ترامپ در این مکالمه تلفنی تلاش کرده رئیس‌جمهور اوکراین را برای تحقیقات فساد از کسب و کار «جو بایدن» و پسر او «هانت» تحت فشار قرار دهد. 

روزنامه وال‌استریت‌ژورنال اخیراً گزارش داد ترامپ در بخشی از آن مکالمه اعطای کمک نظامی به اوکراین را به انجام این تحقیقات منوط کرده است. 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما