کدخبر: ۳۰۵۹۷۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
ترامپ بازهم خواستار مداخله یک کشور خارجی در امور سیاسی آمریکا شد

ترامپ بازهم خواستار مداخله یک کشور خارجی در امور سیاسی آمریکا شد

اقتصاد نیوز: دونالد ترامپ طی درخواست جدیدش مبنی بر پیشبرد تحقیقات جو بایدن توسط دولت چین، مجددا خواستار مداخله یک کشور خارجی در امور سیاسی آمریکا شد؛ به باور ترامپ، چین و اوکراین هر دو باید پرونده جو بایدن و پسرش را مورد بررسی قرار دهند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، در جمع خبرنگاران حاضر در کاخ سفید گفت: "چین باید درباره بایدن و پسرش تحقیق صورت دهد؛ زیرا آنچه که در چین رخ داده، به اندازه اوکراین بد است".

تاکنون، ترامپ و رودی جولیانی، وکیل شخصی او، هیچ مدرکی در اثبات ادعاهای خود مبنی بر فساد جو بایدن، معاون سابق رئیس‌جمهوری آمریکا ارائه نداده‌اند. جو بایدن از کاندیداهای پیشتاز حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری سال بعد آمریکا است.

ترامپ در پاسخ به این سوال که آیا شی جینپینگ، رئیس‌جمهوری چین را از درخواستش مطلع ساخته یا نه، پاسخ داد:‌"نخواسته‌ام، اما می‌توان در مورد این فکر کرد".

این در حالی است که جنگ تجاری واشنگتن و پکن در حال حاضر، رشد اقتصادی جهان را مانع شده و مذاکرات جدید میان این دو کشور قرار است از هفته آتی از سر گرفته شود.

درخواست مذکور ترامپ از چین، بر شعله نارضایتی‌ها از ترامپ و درخواست برای استیضاح او در مجلس نمایندگان آمریکا افزوده است؛ پیش‌تر یک افشاگر در جامعه اطلاعاتی آمریکا، درخصوص تعاملات ترامپ و دولت اوکراین شکایتی مطرح کرد که تبدیل به انگیزه اصلی دموکرات‌ها برای استیضاح رئیس‌جمهور شد.

برخی از جمهوری‌خواهان، بایدن را درخصوص استفاده پسرش از هواپیمای مخصوص معاون ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۳ و در سفر به چین، مورد انتقاد قرار داده‌اند. پسر بایدن در این سفر، دست به انجام معاملات تجاری زده بود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند