کدخبر: ۳۰۶۰۲۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

همکاری تلویحی دادستانی اوکراین و دونالد ترامپ؛

پای «جو بایدن» در تله رسوایی اوکراین‌گیت/ پسر بایدن با ۱۵ پرونده قضایی مرتبط است

اقتصادنیوز؛ در ادامه جنجال‌های مربوط به پرونده رسوایی «اوکراین‌گیت» در زمینه درخواست دونالد ترامپ از اوکراین برای افشای فعالیتهای اقتصادی و تجاری «هانتر بایدن»، پسر «جو بایدن»، امروز دادستانی اوکراین در اقدامی که تلویحاً عمل به خواسته ترامپ است، فاش کرد که بایدن و شرکت نفت و گاز بوریسما احتمالا با ۱۵ پرونده قضایی مرتبط هستند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ دادستانی اوکراین در اقدامی که که به نظر می‌رسد عمل به درخواست دونالد ترامپ است، اعلام کرد که پسر جو بایدن و شرکت بوریسما با 15 پرونده قضایی مرتبط هستند.

شرکت اوکراینی نفت و گاز بوریسما همان شرکتی است که گفته می‌شود با«هانتر بایدن»، پسر «جو بایدن» همکاری تجاری دارد و در مرکز اتهامات ترامپ علیه رقیبش جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری 2020 قرار دارد.

هانتر بایدن پسر جو بایدن

اسپوتنیک در این باره نوشت: جو بایدن پیش از این پذیرفته که مقامات اوکراینی را تهدید کرده که اگر دادستان وقت این کشور را عوض نکنند جلوی اعطای وام یک میلیارد دلاری واشنگتن به کی‌یف را خواهد گرفت. 

اما دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا گفته، جو بایدن در زمان معاونت ریاست جمهوری، دولت اوکراین را وادار کرده تا «ویکتور شوکین»، دادستان کل این کشور را به خاطر تحقیق درباره شرکتی که پسرش عضو هیات مدیره آن بوده، اخراج کند.

براساس گزارش خبرگزاری فرانسه، دادستانی اوکراین روز جمعه اعلام کرده است پرونده‌های مربوط به شرکتهای مرتبط با هانتر بایدن را مورد بازنگری قرار خواهد داد. 

این درحالیست که حزب دموکرات و مخالفان ترامپ تاکید می‌کنند که درخواست ترامپ از «ولودیمیر زلنکسی» برای افشای اقدامات هانتر بایدن غیرقانونی و سوء استفاده از قدرت برای منافع شخصی و انتخاباتی است. 

دموکراتها تلاش می‌کنند ترامپ را به دلیل این خواسته‌ها پای میز استیضاح بکشانند.

با این حال ترامپ روز گذشته بار دیگر علنا درخواست خود را مطرح کرد و این بار نه تنها از اوکراین بلکه از چین نیز خواست که درباره اقدامات و فعالیتهای تجاری خانواده بایدن در کشورهایشان توضیح دهند. 

 

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند