کدخبر: ۳۰۶۰۴۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

تصویری دلخراش از تحصیل دانش آموزان فقیر در ایران

اقتصاد نیوز:از سیاست‌های اصلی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور تحویل حداکثری کلاس‌ها و مدارس به منظوربهره‌برداری دانش‌آموزان، به خصوص استان‌هایی است که از سرانه فضای آموزشی کمتری برخوردارهستند.

به گزارش اقتصاد نیوز، وجود تعداد زیادی از مدارس غیراستاندارد و با حداقل ترین امکانات،دربرخی شهرها و روستاهای محروم کشورموضوعی تلخ و آزار دهنده است که متاسفانه دربرخی نقاط کشوردیده می شود.

همواره مسئولین امرصحبت هایی در مورد برچیده شدن این مدارس و نوسازی آنها انجام داده اند اما به نظر می رسد مجلس، دولت و در راس آنها وزارت آموزش و پرورش باید تلاش مضاعفی برای بر طرف شدن این معضل بزرگ انجام دهند تا کودکان کشور در آسایش و رفاه و البته امنیت مناسب تری به تحصیل ادامه دهند.

در روزهای اخیرعکسی درشبکه های اجتماعی منتشر شده که حال هر بیننده ایی را دگرگون می کند. دراین تصویر مشخص است که تعدادی دانش آموز دختر و پسر در روستای «تنگه لیلم» شهرستان پلدختراستان لرستان در یک ساختمان مخروبه درحال  تحصیل علم هستند! رنج دیدن این تصویر زمانی بیشتر می شود که مشاهده می کنیم این دانش آموزان برای فرارازگرمای آفتاب نیمکت های خود را درسایه دیوار قرارداده اند.این درشرایطی است که به نظر می رسد آنها برای فرار از این وضعیت مجبورخواهند بود چند بار تغییر مکان بدهند! 

تحصیل در فقر دانش آموز

این شرایط قطعا زیبنده کشوری که ثروت های عظیم خدادای دارد نیست و مسئولان برای دلسرد نشدن این کودکان معصوم از شرایط تحصیل و فراهم کردن حق طبیعی آنها،تلاش مضاعفی انجام داده تا هیچ کودکی به دلیل فقردست از تحصیل علم و دانش بر ندارد.

 

این مطلب برایم مفید است
205 نفر این پست را پسندیده اند