کدخبر: ۳۰۶۱۵۶ لینک کوتاه

یک احمدی‌نژادی: مانند اصلاح‌طلبان مقابل ردصلاحیت‌ها کوتاه نمی‌آییم/ آقای کدخدایی! علاقه به احمدی‌نژاد جرم است؟/ اصولگرایان تا خرخره در نهادهای انتصابی هستند

اقتصادنیوز: یک کنشگر رسانه‌ای منتسب به جریان بهار با بیان اینکه اصول‌گرایان تا خرخره در نهادهای انتصابی فرو رفته‌اند، تاکید کرد: جریان بهار باید با تمام توان و قوا در انتخابات مجلس شرکت کند و هزینه هر گونه رد صلاحیت را بالا ببرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، وحید هِرُو آبادی کنشگر سیاسی منتسب به جریان بهار تحلیل خود از فضای پیش‌رو در انتخابات مجلس را با توجه به کاهش اعتماد مردم به دو جریان اصلاح‌طلبی و اصول‌گرایی اینگونه بیان کرد: همه ما از زمانی که وارد فضای سیاسی شده و آن را شناخته‌ایم برداشتمان این بوده که همه انتخابات‌ها، مهمترین انتخابات‌های انقلاب و کشور بوده‌اند و اینگونه نبوده که یک انتخابات از حساسیت کمتری برخودار باشد.

دولت روحانی نه اصلاح‌طلب است نه اصول گرا

وی با تاکید بر اینکه همیشه شرایط ویژه‌ای حاکم بوده و به نوعی تلقی ما از انتخابات هر دوره این است که این انتخابات مهمترین انتخابات است، گفت: انتخابات اسفندماه سال ۹۸ هم از این قاعده مستثنی نیست به خصوص اینکه دو سال بعد از آن انتخابات ریاست جمهوری را داریم.

وی با بیان بیان اینکه من دولت آقای روحانی را نه اصلاح‌طلب می‌دانم و نه اصولگرا، گفت: این دولت به تناسب نفع خود گزاره‌های هر کدام از این دو جریان را تکرار می‌کند.

این کنشگر رسانه‌ای ادامه داد: مثلا اگر دقت کرده باشید اوایل انتخابات، آقای روحانی خیلی صریح آمد و گفت که سپاه باید پروژه‌های بزرگ اقتصادی اجرا کند و خودش را درگیر پروژه‌های کوچک نکند؛ این حرف با شعار‌های اصلاح‌طلبی همخوانی ندارد اما آن زمان برای تثبیت موقعیت خود نیاز به بیان این موضوع داشت.

وی افزود: دولت آقای روحانی اخیرا نیز سعی می‌کند خود را مخالف فیلترینگ و فیلتر تلگرام نشان دهد در صورتی که آقای واعظی رئیس دفتر ایشان صریحا می‌گوید آقای روحانی مخالف فیلترینگ نیست؛ بنابراین اینها نشان می‌دهد که دولت هر زمان نیاز به گزاره‌ای پیدا می‌کند خودش را به آن شکل در می‌آورد.

هروآبادی با تاکید بر اینکه اصلاح‌طلبان اگر تمام مسئولیت دولت را نپذیرند، مسئولیت شورای شهر تهران و بخشی از مجلس را نمی‌توانند رد کنند، گفت: شرایط پیچیده‌ای وجود دارد و نمی‌شود به راحتی گفت که دولت فعلی اصلاح‌طلب است، اما در حال حاضر موضوعی که خیلی از جریان‌ها و شخصیت‌های سیاسی به عنوان خطر از آن یاد می‌کنند، خطر برتری و برنده شدن یک لیست پوپولیستی است.

وی در تشریح و توضیح «پوپولیست» گفت: دو حالت وجود دارد؛ اگر پوپولیست را «مردم فریبی» در نظر بگیریم باید آن را در گزاره‌های اصلاح طلبان دید و در این که راحت شخصیت‌هایی مثل سیده فاطمه حسینی را وارد لیست کردند و بعد هم کوچکترین اعتراضی به روش و منش فراکسیون امید ندارد و حتی طرح هم نمی‌کنند، این می‌شود فریب جامعه.

جامعه مستعد پذیرش پوپولیست مردمی است

هروآبادی ادامه داد: اما اگر منظور از پوپولیست، سیاستمدارانی است که از نهادهای قدرت مثل احزاب عبور می‌کنند و با توده‌های مردم ارتباط برقرار می‌کنند باید بگویم با توجه به پر رنگ شدن شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی به شدت جامعه مستعد این است که سیاستمدارانی با این ویژگی در راس انتخاب قرار بگیرند.

آرزوی وحدت اصولگرایان محقق نمی‌شود

اصول‌گرایان از هر که حمایت کنند شکست می‌خورد

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در هر دوره اصولگرایان با یک اسم جدید پا به عرصه انتخابات می‌گذارند و سعی در ایجاد وحدت حداکثری داشته‌اند، آیا به آرزوی دیرین خود خواهند رسید؟، گفت: آنها اینگونه‌اند که «هر لحظه به شکلی بت عیار بر آیند»، این آرزوی اصولگرایان هرگز محقق نخواهد شد؛ اما امیدوارم که این اتفاق بیفتد چرا که هرگاه اصولگرایان پشت یک نفر ثابت قدم مانده‌اند مثل سال ۹۶ که اکثریت مطلق‌شان با آقای رئیسی ائتلاف کردند و او شکست سنگینی خورد؛ مغلوب می‌شوند.

اصول‌گرایان تا خرخره در نهادهای انتصابی هستند 

وی با بیان اینکه این شکست‌ها اصول‌گرایان را بیدار می‌کند، افزود: معتقدم در گزاره‌هایی مثل دولت به دلیل حاکم شدن دو قطبی، ائتلاف شکل می‌گیرد و اتفاق می‌افتد، یعنی جریان‌های کوچک سیاسی سعی می‌کنند با یکی از این دو گرایش عظیم که توان بیشتری دارد به وحدت برسند؛ اما در مجلس هرگز این اتفاق نخواهد افتاد علت آن هم روشن است، برای اینکه اصولگرایان تا خرتلاق {خرخره} در نهادهای انتصابی هستند و خودشان را فارغ و بی نیاز از رای مردم می‌دانند.

این فعال سیاسی بهاری افزود: برخی از آنها در ایام انتخابات خبرگان می‌گفتند «حتی تبلیغ هم نمی‌کنیم» یعنی هنوز یک برداشت‌های خیلی ابتدایی از انتخابات دارند و هنوز فکر می‌کنند اگر کسی بیاید برنامه‌هایش را با مردم در میان بگذارد کسر شأنش می‌شود.

اصولگرایان خودشان را بی نیاز از رای مردم می‌دانند

وی ادامه داد: برخی اصولگرایان رویکردشان نسبت به مردم اینگونه‌است که خودشان را بی نیاز از رای مردم می‌دانند و اینکه خیلی از نهادهای قدرت را در اختیار دارند، دیگر انتخابات را می‌خواهند چه کار؟ در حالی که نیازی به آن ندارند.

این کنشگر بهاری تصریح کرد: از سوی دیگر سخنان و طرح‌هایی که اصولگرایان مطرح می‌کنند، آنقدر با مطالبات جامعه فاصله دارد که به جز خود و فامیل‌هایشان بعید است کسی به آنها رای بدهد.

هر کس به مطالبات مردم نزدیکتر باشد رای می‌آورد

هرو آبادی با بیان اینکه محرز است که اصول‌گرایان نمی‌توانند با جامعه گفتمانی برقرار کنند و نیازی هم برای این کار نمی‌بینند، گفت: اما نکته مهم، فاصله‌ای است که مردم از اصلاح‌طلبان می‌گیرند که بسیار هم جدی است.

وی ادامه داد: آنچه بسیار مشهود است و سیاسیون مطرح و کلیدی اصلاح‌طلب هم آن را طرح می‌کنند  نگرانی از کاهش پایگاه مردمی اصلاح‌طلبان است، به طوری‌که آقای حجاریان مدتی پیش گفته بود اگر انتخابات آزاد برگزار شود، مردم نه به اصول‌گرا رای می‌دهند و نه به اصلاح‌طلب.

هرو آبادی افزود: واقعا هم همینطور است و هیچ کدام از آنهایی هم که در احزاب فعالیت می‌کنند به دلیل وابستگی به قدرت حاضر نیستند مطالبات اساسی ملت را طرح کنند، بنابراین هر کسی به مطالبات مردم نزدیک‌تر باشد، رای می‌آورد.

جریان‌ سوم به معنای یک جریان سیاسی و حزبی در جامعه نیست

جریان سوم می‌خواهد بین دو جریان و افراد دلسوزشان پیوند برقرار کند

این فعال رسانه‌ای با بیان اینکه من علاقه‌مند به جریان بهار هستم اما مسئولیتی در آن تشکیلات ندارم، و موضع رسمی آقای احمدی‌نژاد را خود و یا دفترشان مطرح می‌کنند، گفت: آقای مشایی یک نظریه‌ای را در رابطه با جریان‌های اصلاح‌طلب و اصول‌گرا مطرح کردند که من به آن معتقد هستم و آن این است که ما جریان‌های سوم به معنای یک جریان سیاسی و حزبی در جامعه نیستیم، ما سعی بر این داریم که بین دو جریان پیوند و بین همه شخصیت‌های حاضر در هر دو جریان که دلسوز برای کشور و آدم‌های دلداده برای ارتقای وضعیت ایران هستند، ارتباط ایجاد کنیم.

هروآبادی افزود: از طرفی هم تلاش داریم که از ورود و حضور هر کسی که خودش را منتسب به این دو جریان می‌کند، اما دل در گرو تسلط مردم و استکبار بر مردم دارد، جلوگیری کنیم.

وی با بیان اینکه بر اساس ارزش‌های انسانی و ملی حاضر به ائتلاف هستیم، گفت: هر کسی که روی  ارزش‌های انسانی، آزادی، عدالت مهرورزی، عدم استکبار، سربلندی و ارزشمندی ایران توافق دارد، ما نه تنها حاضریم با آن توافق کنیم بلکه دستش را هم می‌بوسیم.

این کنشگر سیاسی افزود: اما هرکس با هر عنوان، جایگاه، مقام و لباس اگر با این گزاره‌ها سر ستیز و مخالفت دارد، با او مخالف هستیم.

مطالبه از جریان بهار برای حضور در انتخابات گسترده است

وی تاکید کرد: با توجه به فعالیت ما در شبکه‌های اجتماعی باید بگویم که مطالبه از جریان بهار برای حضور در انتخابات مجلس بسیار بالا است و از شهرستان‌ها مدام از ما می‌پرسند که مجلس چه شد؟ برای مجلس می‌خواهید چه کاری بکنید؟!

هروآبادی یادآور شد: این نشان می‌دهد در جامعه اقبال به این جریان وجود دارد استقبال‌هایی که از آقای احمدی‌نژاد در سطح کشور می‌شود گویای این حقیقت است که مردم خواهان این جریان هستند البته این سخن من نسبی است و نه مطلق و فقط در انتخابات مشخص می‌شود که مطلق است یا نه.

جریان بهار باید با تمام قوا و توان در انتخابات مجلس شرکت کند

این روحانی نزدیک به جریان احمدی‌نژاد تصریح کرد: من معتقدم که جریان بهار با تمام قوا در همه‌ شهرها، استان‌ها و شهرهای کوچک باید حضور تمام قد داشته باشد و تمام سعی خودم را هم می‌کنم که این اتفاق بیفند؛ اما همانطور که می‌دانید همه مولفه‌های سیاسی در دست ما نیست و ما بر اساس تلقی‌هایی که داریم کارهایی می‌کنیم، اما باید جلوتر برویم تا ببینیم فضا چگونه خواهد بود.

وی درباره پیش‌بینی رد صلاحیت افراد منتسب به جریان بهار در انتخابات با بیان اینکه سعی می‌کنیم  نگاهمان به قشر جوان جامعه باشد چون فقط از آنها کار بر می‌آید، گفت: مگر به اتهام اینکه احمدی‌نژادی هستند، آنها را رد صلاحیت کنند.

آقای کدخدایی بگوید آیا علاقمند بودن به احمدی نژاد جرم است؟!

این فعال رسانه‌ای گفت: باید شما از آقای کدخدایی بپرسید که آیا می‌خواهید علاقه‌مند بودن به احمدی نژاد را جرم تلقی کنید؟ می‌خواهید بر این اساس رد صلاحیت کنید؟ اگر اینگونه است اعلام کنند اما اگر اعلام نکردند و مثل همیشه تقیه کرده و راهنمای راست زدند و به چپ پیچیدند و راهنمای چپ زدند به راست پیچیدند، این وعده را به شما می‌دهم که هزینه رد صلاحیت گسترده را بالا می‌بریم.

در مقابل رد صلاحیت‌ها کوتاه نمی‌آییم

وی افزود: یک عده جوان علاقه‌مند به رویکرد و نگاهی خاص در مدیریت کشور هستند و به صرف اینکه علاقه‌مند به آقای احمدی‌نژاد هستند نمی‌شود آنها را رد صلاحیت کرد، ما اصلا کوتاه نمی‌آییم.

وی ادامه داد: اصلاح‌طلبان همیشه گفته‌اند که رد صلاحیت می‌شویم و همیشه هم به شورای نگهبان گفته‌اند که دست شما درد نکند، اما ما این کار را نخواهیم کرد و تا آخر ایستادگی می کنیم و هزینه آن کار را بالا خواهیم برد.

هروآبادی درباره ائتلاف احمدی‌نژاد و آقای قالیباف با بیان اینکه اگر موضوعی بوده بین این دو شخصیت بوده و جامعه نیز از آن بی‌اطلاع بوده است، گفت:  دوستانی آمده و این موضوع را علنی کردند و خودشان هم بعدا گفته‌اند که عیادت بوده و ما هم ایستاده‌ایم ببینیم اینها چه کار می‌کنند. یعنی خودشان می‌گویند، خوشان تکذیب می‌کنند و خودشان هم می‌گویند چرا این موضوع را مطرح کردید، والا همه رفقای خودشان هستند که دارند می‌گویند ما که حرفی نزدیم.

یا به جریان و گفتمان احمدی نژاد محتاجند یا با جعل خبر می‌خواهند توجه اذهان را جلب کنند

وی با بیان اینکه این موضوع از دو حالت خارج نیست، یا آقای قالیباف و احمدی‌نژاد به درخواست آقای قالیباف جلسه سیاسی داشته یا نداشته‌اند، تصریح کرد: اگر داشته‌اند که با آن همه تهمت و تخریبی که آقای قالیباف علیه آقای احمدی‌نژاد داشته است، ببینید چقدر احساس نیاز به گفتمان و جریان احمدی‌نژاد و اقبال مردمی او دارد که دست به دامن ایشان شده است.

هروآبادی ادامه داد: اگر هم چنین اتفاقی نیفتاده که وای به حالشان، آنقدر مفلوک هستند که این خبر را برای توجه اذهان به خودشان جعل کرده‌اند.

وی در واکنش به سخن احدیان مبنی بر این که تنها یک دیدار نوروزی بین احمدی‌نژاد و قالیباف بوده است، گفت: این موضوع را آقای یامین‌پور منتشر کرده و ایشان هم پاسخ داده است، ما در جایگاهی نیستیم که بخواهیم آن را رد یا اثبات کنیم، چون خودشان به خودشان جواب می دهند و هر دو هم صاحب رسانه، شبکه، مقام و امکان هستند.

یامین‌پور پاسخ دهد خبر دیدار احمدی‌نژاد و قالیباف را از کجا آورده است

وی در پایان با بیان اینکه ما از پشت پرده‌ها خبر نداریم، گفت: ما بر اساس اخباری که به دستمان می‌رسد می‌توانیم تحلیل کنیم فلذا این موضوع از دو حالتی که گفتم خارج نیست و حتی اگر فقط یک عیادت هم بوده آقای یامین پور پاسخ بدهد که چرا آن را به صورت یک دیدار سیاسی مطرح کرده است و بگوید که این خبر را از کجا آورده است.

 

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند