برگردان فارسی «ریشه‌های نظم سیاسی» در دست انتشار؛

ترجمه کتاب «فوکویاما» در صفحه جهان «دنیای اقتصاد»

کدخبر: 306188
اقتصادنیوز؛ روزنامه دنیای اقتصاد مدتی است که ترجمه فارسی کتاب «ریشه‌های نظم سیاسی» را منتشر می‌کند. این کتاب جلد نخست از سه‌گانه معروف «فرانسیس فوکویاما» است که تاکنون برگردان فارسی آن انجام نشده بود اما اکنون مدتی است در پاورقی صفحه جهان روزنامه «دنیای‌اقتصاد» در حال ترجمه و انتشار است.

به گزارش اقتصادنیوز؛ فرانسیس فوکویاما، نظریه‌پرداز معروف «پایان تاریخ»، از میان مجموعه آثارش یک «سه‌گانه» برجسته دارد که به ترتیب عبارتند از: «ریشه‌های نظم سیاسی: از دوران پیشاانسانی تا انقلاب فرانسه» که در سال ۲۰۱۱ نوشته شد؛ «نظم و زوال سیاسی: از انقلاب صنعتی تا جهانی‌شدن دموکراسی» که در سال ۲۰۱۴ منتشر شد و «هویت» در سال ۲۰۱۸. 

ریشه‌های نظم سیاسی

کتاب «ریشه‌های نظم سیاسی» در حقیقت جلد اول کتاب «نظم و زوال سیاسی» محسوب می‌شود. این دو جلد آخر به زبان فارسی ترجمه شده است اما برگردان فارسی جلد نخست تاکنون انجام نشده بود. در هفته های اخیر به همت محمد حسین باقی یکی از مترجمان توانای کشورمان کتاب "ریشه‌های نظم سیاسی " به صورت پاورقی در روزنامه «دنیای‌اقتصاد» در دست ترجمه  و انتشار است. تا کنون بیست بخش از این اثر ارزشمند به چاپ رسیده است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما