کدخبر: ۳۰۶۲۸۱ لینک کوتاه

اوکراین گیت قربانی می‌گیرد؛ دستور ترامپ برای اخراج تعدادی از کارکنان شورای امنیت ملی

اقتصادنیوز: دونالد ترامپ در حالی که بشدت تحت فشار تحقیقات استیضاح قرار دارد، روز شنبه بر کاهش و اخراج تعدادی از کارکنان شورای امنیت ملی تاکید کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا نشریه بلومبرگ، دستور کاهش تعدادی از کارکنان شورای امنیت ملی آمریکا درحقیقت تلاش ترامپ برای افزایش کارآیی این نهاد امنیتی پس از برکناری جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی است.

طرح کاهش کارکنان شورای امنیت ملی برای اولین بار بعد از ورود «رابرت اوبرایان» به جای بولتون مطرح شد اما فشار بسیار زیاد دموکرات ها برای پیگیری تحقیقات استیضاح ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا را برای صدور نهایی این دستور متقاعد کرد.

شورای امنیت ملی آمریکا عمدتاً از کارمندان دولت در سایر ادارات و آژانس ها مانند پنتاگون و آژانس اطلاعات خارجی تشکیل می شود.

این تغییر و تحولات همزمان با تلاش دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا برای استیضاح ترامپ به علت افشای تماس تلفنی ترامپ با رئیس جمهوری اوکراین انجام می‌شود.

ترامپ با هدف اعمال نفوذ بر انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا، متهم به اعمال فشار بر ولودیمیر زلنسکی همتای اوکراینی از راه جمع‌آوری مدرک علیه جو بایدن رقیب دموکرات خود است. وی زلنسکی را تهدید کرده چنانچه با وی همراهی نکند؛ کمک نظامی به اوکراین را منتفی خواهد کرد.

گفته می شود؛ فردی که محتوای مکالمه ترامپ و زلنسکی را لو داده از مقامات سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) است.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند