ایراد بسیار عجیب مدیر صدا و سیما از فضای مجازی

کدخبر: 306539
اقتصاد نیوز: یکی از مدیران رسانه ملی انتقاد عجیبی از فضای مجازی که در سال های اخیر رقیب بزرگ صدا و سیما بوده کرده است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از انتخاب، محمد شریف‌خانی معاون فضای مجازی رسانه‌ملی اقدامات و شرایط فعالیت در این فضا و برنامه‌های پیش‌روی معاونت را تبیین کرد و چنین اظهار داشت: "ایجاد پایگاه مخاطب حداکثری" به عنوان مهمترین و یگانه هدف مورد انتظار از فضای مجازی صداوسیما در سال جاری است و شاخصی برای بازتاب میزان محتوای مصرف‌شده رسانه‌ملی در فضای مجازی و میزان اثرگذاری آن بر مخاطبین آن سازمان است.

معاون فضای مجازی در ادامه ضمن یادآوری این نکته که در اختیار گرفتن مخاطب در فضای مجازی از طریق هر دو لایه محتوا و سرویس امکان‌پذیر است، تأکید کرد: به جهت تسلط و مزیت برتر حوزه استان‌ها در لایه محتوا مناسب است که معاونین فضای مجازی اقدامات مورد نیاز جهت جذب مخاطب در لایه سرویس را به حوزه ستاد تفویض کنند و تمرکز خود را بر روی ارتقای کیفی محتوا علی‌الخصوص محتوای بومی داشته باشند؛ در این راستا توجه به نیازهای مخاطب استانی، لهجه و اولویت‌های منطقه‌ای باید همواره مدنظر فعالیت‌های تولید محتوا قرار گیرد.

وی در این نشست، توسعه شبکه توزیع رسانه ملی در فضای مجازی با مشارکت ظرفیت‌های بومی و استانی را از دیگر خط مشی‌های معاونت فضای مجازی معرفی کرد و تدوین آیین نامه‌های همکاری با این کانال‌های همکار را جزو برنامه‌های موردانتظار از نمایندگان فضای مجازی استان‌ها دانست.

شریف‌خانی در پایان ضمن تعیین "مخاطب در دسترس" به عنوان شاخص ارزیابی خواستار توجه ویژه به مقوله استعدادیابی استانی شد.

غلامرضا نوری قائم‌مقام معاونت فضای‌مجازی به تحلیل وضعیت کنونی کشور با تأکید بر حوزه فضای مجازی پرداخت و گفت: تغییر مدل حکمرانی در دنیا را به عنوان یکی از اساسی‌ترین تغییرات منتج از فضای مجازی می‌توان نام برد.

غلامرضا نوری با یادآوری بیانات مقام معظم رهبری(مدظله) که تمدن اسلامی را به عنوان آخرین مرحله از مراحل پنجگانه تکامل اسلامی معرفی فرموده‌اند، اظهار داشت: فضای مجازی در مقام فرصت می‌تواند راه رسیدن به تمدن اسلامی را کوتاه کند.

از دست ندهید
بلیط هواپیما