کدخبر: ۳۰۷۶۶۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

فرار به جلوی تازه ترامپ در پرونده اوکراین‌گیت

اقتصادنیوز؛ دونالد ترامپ در آخرین واکنش به استیضاحش، تماس تلفنی خود با و ولودیمیر زلنسکی، رییس‌جمهوری اوکراین را ساخته و پرداخته دست آدام شف، رییس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان دانست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا در توییتر نوشت: دموکرات‌ها به خاطر استفاده فریبکارانه از روند استیضاح، بسیاری از کرسی‌های خود را در مجلس نمایندگان از دست خواهند داد. این تماس تلفنی (میان ترامپ و ولودیمیر زلنسکی، رییس‌جمهوری اوکراین) ساخته و پرداخته دست آدام شف (رییس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان) است، این کار جرم است.

به گزارش پایگاه خبری هیل، ترامپ در ادامه پیامش افزود: کرسی‌های دموکرات سنا نیز در خطر خواهند بود، حتی آن دسته از آن‌ها که امن به نظر می‌آمدند. به کرسی لوییزیانا و کارولینای شمالی توجه کنید.

جان بل ادوارد، فرماندار دموکرات لوییزیانا روز شنبه نتوانست در رقابت با نامزد حزب جمهوری‌خواه در انتخابات فرمانداری این ایالت آرای کافی را برای پیروزی به دست آورد که منجر شد این انتخابات به دور دوم کشیده شود. ماه گذشته میلادی هم، دن بیشاپِ جمهوری‌خواه در انتخابات مجلس نمایندگان محلی در کارولینای شمالی، دن مک‌کریدیِ دموکرات را با دو درصد برتری کنار زد.

چندی پیش گزارش شد، دونالد ترامپ در تماس تلفنی اواخر ماه ژوئیه با همتای اوکراینی خود، از این رئیس‌جمهوری درخواست کرده است تا درباره احتمال "فساد" جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ۲۰۲۰ و پسرش تحقیقاتی انجام دهد. این مساله که جنجال‌های بسیاری را به دنبال داشته، اکنون هدف تحقیقات استیضاح ترامپ از سوی دموکرات‌های مجلس نمایندگان قرار گرفته است.

از زمان انتشار متن مکالمه ترامپ و همتای اوکراینی‌اش، نظرسنجی‌ها نشان‌دهنده افزایش حمایت مردم آمریکا از تحقیقات استیضاح علیه ترامپ بوده‌اند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند