کدخبر: ۳۰۷۷۳۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

بعد از صدور احکام علیه استقلال‌طلبان؛

آشوب و خشونت به خیابان‌های کاتالان بازگشت

اقتصادنیوز؛ منابع رسانه‌ای از حضور پر تعداد معترضان در منطقه کاتالونیا به دنبال صدور حکم حبس و تبعید ۱۲ تن از سران جنبش استقلال‌طلبان و درگیری‌ها بین معترضان و نیروهای امنیتی اسپانیا خبر می‌دهند.

به گزارش اقتصادنیوز بعه نقل از فارس؛ به دنبال صدور احکام دادگاه عالی اسپانیا علیه سران جنبش استقلال‌ کاتالونیا، در برخی نقاط این منطقه درگیری‌های خشونت‌آمیزی بین معترضان و نیروهای امنیتی رخ داد.

بنا بر گزارش پایگاه «ایرلایو» که خبرها درباره فرودگاه‌های جهان را منتشر می‌کند، به دنبال صدور احکام دادگاه عالی اسپانیا علیه سران جنبش استقلال طلبان کاتالونیا، معترضان مسیرهای قطار، مترو و جاده منتهی به فرودگاه بارسلون را مسدود کرده‌اند.

فیلمی در شبکه‌های اجتماعی در حال دست به دست شدن است که نشان می‌دهد درگیری شدیدی بین نیروهای امنیتی با معترضان در فرودگاه بارسلون انجام شده است؛ معترضانی که تلاش می‌کردند فرودگاه را اشغال کنند.

از سوی دیگر در برخی میادین شهرهای منطقه کاتالونیا هم خبر رسیده که تظاهرات اعتراضی علیه صدور احکام ضد سران استقلال طلب این منطقه با حضور چند هزار نفری در حال برگزاری است.

دادگاه عالی اسپانیا امروز دوشنبه ۱۲ نفر از سران استقلال‌طلبان کاتالونیا را به جرم تلاش برای جدا کردن این منطقه از اسپانیا در سال ۲۰۱۷ میلادی، محکوم به حبس و تبعید شدند.

سنگین‌ترین حکم این دادگاه را «اوریل جانکراس» معاون سابق رئیس دولت محلی دریافت کرد و به ۱۳ سال حبس محکوم شد. «کارلس پوئیگدمون» رئیس دولت محلی وقت نیز همچنان در تبعید خود خواسته در کشور بلژیک به سر خواهد برد.

جرم ۹ نفر از این مقامات دولت محلی کاتالونیا را خیانت، شورش و سوء استفاده از بودجه دولتی اعلام کرده و آن‌ها را مجموعاً به حدود ۱۰۰ سال زندان محکوم کرد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند