کدخبر: ۳۰۷۸۷۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

آمریکا: منبج را ترک کرده‌ایم/ در حال خروج کامل از شمال شرقی سوریه هستیم

اقتصادنیوز؛ «مایلس کاگینس» سخنگوی ائتلاف تحت رهبری آمریکا در سوریه با بیان اینکه نیروهای ائتلاف در حال خروج از شمال شرق سوریه هستند، رسما اعلام کرد که نیروهای این ائتلاف، شهر «منبج» واقع در شمال سوریه را ترک کرده‌اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ ائتلاف تحت رهبری آمریکا در سوریه روز سه‌شنبه رسما تأیید کرد که نیروهای این ائتلاف نظامی شهر «منبج» واقع در شمال سوریه را ترک کرده‌اند.

سرهنگ «مایلس کاگینس» سخنگوی این ائتلاف امروز در توییتر نوشته است: «نیروهای ائتلاف به شکلی حساب‌شده در حال خروج از شمال شرق سوریه هستند. ما از منبج خارج شده‌ایم.»

ساعتی پیش هم وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که این شهر به کنترل کامل ارتش سوریه درآمده است.

منبج یکی از شهرهایی است که تا هفته پیش در کنترل مشترک شبه نظامیان کرد و نیروهای عمدتا آمریکایی ائتلاف قرار داشت. اما با آغاز عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه و تصمیم آمریکا برای عقب‌نشینی از این مناطق، شبه نظامیان کرد دیروز اعلام کردند که با دمشق به توافق رسیده‌اند که کنترل مناطق کردنشین را به دولت مرکزی واگذار کنند.

پیش از این هم تصاویری منتشر شده بود که نشان می‌داد پایگاه‌های آمریکا در منبج خالی شده و کاروانی از نیروهای نظامی آمریکایی در حال خروج از این منطقه هستند. آمریکا تا چند ماه پیش جمعا حدود ۲۰۰۰ نیروی نظامی در شمال و شمال شرقی سوریه مستقر داشت. بر اساس تصمیم تازه «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، این نیروها یا سوریه را ترک می‌کنند و یا در بخش جنوبی این کشور مستقر می‌شوند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند