کدخبر: ۳۰۸۲۴۰ لینک کوتاه

شروع کلاس درس قبل از ۸ صبح ممنوع شد

اقتصاد نیوز:براساس اخبار منتشر شده کالیفرنیا نخستین ایالتی است که قانون ممنوعیت شروع کلاس قبل از ساعت ۸ صبح را برای مدارس راهنمایی و دبیرستان‌ها به تصویب می‌رساند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از خبرگزاری فارس ، براساس اخبار منتشر شده کالیفرنیا نخستین ایالتی است که قانون ممنوعیت شروع کلاس قبل از ساعت ۸ صبح را برای مدارس راهنمایی و دبیرستان‌ها به تصویب می‌رساند.

این قانون وضع شده است تا دانش‌‌آموزان بیشتر بخوابند و نمرات بهتری را در امتحانات کسب کنند و به طور کلی مدرسه رفتن برای‌ آنها ثمر داشته باشد. 

این لایحه روز یکشنبه توسط فرماندار گاوین نیوزوم امضا شد؛ بنابر قانون جدید کلاس‌های دبیرستان نمی‌تواند قبل از ساعت ۸:۳۰ شروع شوند و کلاس‌های راهنمایی نیز نمی‌تواند قبل از ۸ صبح باشد.

مدارس برای رعایت این قانون سه سال و تا سال ۲۰۲۲ زمان خواهند داشت تا هماهنگی‌های لازم را ترتیب دهند. 

مطالعات نشان می‌دهد که زمان‌های شروع دیرهنگام منجر به حضور بهتر می‌شود و دانش‌اموزان کمتر در کلاس درس چرت می‌زنند؛ درنهایت آنها درس را آموخته و نمرات بهتری نیز کسب می‌کنند.

نداشتن خواب کافی می‌تواند منجر به سایر موارد سلامت جسمی و روانی مانند افسردگی و مصرف مواد مخدر شود.

در گزارشی که سال گذشته توسط مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها (CDC) منتشر شد، مشخص شد دانشجویان و دانش‌آموزانی که هر شب حداقل هشت ساعت می‌خوابند، نمرات بهتری می‌گیرند و حضور بهتری دارند.

اما بیش از ۶۰ درصد دانش‌آموزان راهنمایی و ۷۰ درصد دبیرستانی‌ها هر شب خواب کافی ندارند.

این مطلب برایم مفید است
28 نفر این پست را پسندیده اند