کدخبر: ۳۰۸۳۰۹ لینک کوتاه

تلاش سعودی‌ها و آمریکایی‌ها برای تاثیرگذاری بر راهپیمایی اربعین

اقتصادنیوز: عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: آمریکا و عربستان با برخی ترفندها نتوانسته‌اند بر روابط ایران و عراق که دارای عمق تاریخی است تأثیرگذار باشند و یا از حضور مردم در راهپیمایی اربعین بکاهند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، علاء الدین بروجردی با اشاره به توطئه های عربستان و آمریکا در ناآرامی های عراق گفت: سیاست آمریکا در عراق اشغالگری بود. تلاش داشتند عراق را تبدیل به یکی از ایالت های آمریکا کنند اما جمهوری اسلامی ایران در کنار ملت و دولت عراق، آمریکا را شکست داد و همچنان به حمایت های خود از ملت و دولت عراق ادامه خواهد داد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس گفت: در مدتی که داعش در عراق حضور فعال و تأثیرگذار داشت، جمهوری اسلامی به اتفاق دولت عراق، سوریه و روسیه اتاق عملیات مشترکی در بغداد و دمشق تشکیل داد.

او تصریح کرد: آمریکا و عربستان با برخی ترفندها نتوانسته‌اند بر روابط ایران و عراق که دارای عمق تاریخی است تأثیرگذار باشند و یا از حضور مردم در راهپیمایی اربعین بکاهند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: عربستان و آمریکا از مجموعه سیاست‌های ایران در عراق و سوریه عصبانی هستند و دست به مقابله نظامی، تبلیغاتی و سیاسی زده اند.

او با اشاره به حضور حشدالشعبی و موکب داران اربعین و همچنین مقتدا صدر در بیت رهبری و دیدار آنها با مقام معظم رهبری گفت: آمریکا و عربستان از این دیدارها ناخرسند هستند و از اینکه آیت الله خامنه ای در عراق و منطقه دارای جایگاه ویژه ای است، عصبانی می باشند اما این عصبانیت راه به جایی نخواهد برد.

بروجردی اظهارداشت: مجموعه اقدامات ایران و دیدارهای اخیر حشدالشعبی، موکب داران اربعین و مقتدا صدر موجب عمیق تر شدن ارتباطات ایران و عراق شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: عربستان تلاش داشت مقتداصدر را به سمت خود جذب کند و حضور ایشان در بیت رهبری بسیار مهم بود.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند