کدخبر: ۳۰۸۴۵۷ لینک کوتاه

نامه بدون امضای بوریس جانسون به شورای اروپا برای تمدید مهلت برگزیت

اقتصادنیوز: نخست‌وزیر بریتانیا در نامه‌ای امضانشده به اتحادیه اروپا خواستار تاخیر در اجرای برگزیت شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، خبرگزاری رویترز نوشت، «بوریس جانسون»، نخست‌وزیر بریتانیا، در نامه‌ای امضانشده به اتحادیه اروپا خواستار تاخیر در اجرای برگزیت شده است. جانسون در این نامه همچنین نوشت که پس از شکست طرحش برای خروج از اتحادیه اروپا در پارلمان، در پی تمدید این مهلت نبوده است. 

این در حالی است که جانسون پیشتر گفته بود که ترجیح می‌دهد «بمیرد» تا آن‌که از اتحادیه اروپا درخواست تمدید ضرب‌الاجل برگزیت کند. یک منبع دولتی اعلام کرد که جانسون سه نامه مجزا به «دونالد تاسک»، ‌رئیس شورای اروپا، فرستاده است. براساس قانونی که پارلمان بریتانیا با عنوان «قانون بن» به تصویب رسانده بود، نخست‌وزیر بریتانیا موظف است تا در نامه‌ای به اتحادیه اروپا خواستار تمدید ضرب‌الاجل ۳۱ اکتبر شود. در متن نامه‌ای که جانسون به تاسک نوشته، رونوشتی از متن این قانون نیز ضمیمه شده است. در متن این نامه همچنین آمده است که جانسون براساس قانون موظف به ارسال این نامه است. 

بخشی از سومین نامه بدین شرح است: «از زمانی که به‌عنوان نخست‌وزیر بر سر کار آمدم آشکارا اعلام کردم که از نگاه من‌ و دولتم، تمدید بیشتر برگزیت به منافع بریتانیا و شرکای اروپایی‌مان لطمه می‌زند و همچنین به روابط میان دو طرف.»

تاسک در واکنش در پیامی توئیتری با اعلام این‌‌که این نامه‌ها را دریافت کرده است، تاکید کرد: «اکنون با رهبران اروپایی درباره چگونگی واکنش به این مساله رایزنی می‌کنم.»

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند