کدخبر: ۳۰۸۸۷۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره پرونده حسین فریدون

اقتصادنیوز: سخنگوی قوه قضاییه در رابطه با پرونده فریدون توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، اسماعیلی  در پاسخ به سوالی درباره پرونده حسین فریدون و اینکه او قبل از ورود به اوین  اعتراضی داشته مبنی بر  ادعای شنود دفتر ریاست جمهوری و   دو نفر دیگر که در پرونده بوده‌اند، گفت: حکم پرونده صادر و در حال اجراست. در فرایند قضایی داشتن نسبت خانوادگی با اشخاص و مقامات و تشکیلات و احزاب رسمی و قانونی کشور نه امتیاز است و نه مانع برای رسیدگی قضایی.

وی افزود: در این پرونده از حیث دلایل و مدارک از منظر قضات رسیدگی کننده به پرونده تا امروز در مراحل مختلف در دادسرا و دادگاه بدوی و تجدیدنظر و اعمال ماده ۴۷۷ ، حدود ۱۰ نفر قاضی روی آن کار کرده و رای و نظر قضایی دادند.هم دلایل کافی وجود دارد و هم برخی  متهمان  اقرار دارند و هم مستندات مکتوب در رابطه با اعمال مجرمانه و هم مستندات قانونی وجود دارد و براین اساس رای صادر شده و فارغ از هرگونه شایبه بوده است.

وی افزود: این پرونده متهمان متعدد داشته و شاید مردم و به تبع شما نسبت به برخی افراد حساسیت دارید زیرا  ما امروز متهم و پرونده و زندانی زیاد داریم ولی مورد سوال شما نیست.عدد متهمان در پرونده بیش از اینهاست و پرونده  برخی متهمان در این رابطه  در دادسرا مفتوح است و هنوز به دادگاه نیامده است.‌

وی افزود: در این پرونده نسبت به ۷ نفر دادگاه بدوی رای صادر کرد. دادگاه بدوی  برای ۲ نفر از این  ۷ نفر حکم برائت صادر و ۵ نفر  را محکوم کرد.  دادگاه تجدیدنظر نیز یک نفر از این ۵ نفر را که دادگاه بدوی محکوم کرده بود حکم برائت برایش صادر کرد و حکم ۴ نفر دیگر را تایید کرد و در این تایید،  حکم دو نفر را بدون هیچ گونه تغییری تایید و حکم یک نفر را به صورت کامل تعلیق و  حکم  فریدون را تقلیل داد.

وی مجددا یاداور شد: متهمان دیگری در پرونده بودند و کسانی هستند که هنوز محاکمه نشدند و کسانی هم تبرئه و کسانی هم محکوم شدند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند