کدخبر: ۳۰۹۰۸۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

یک نظرسنجی نشان داد:

چرخش مردم آمریکا از ترامپ به سمت «بایدن»

اقتصاد نیوز:​معاون رئیس‌جمهوری پیشین ایالات متحده به بالاترین اقبال از ماه آوریل در میان رای‌دهندگان دموکرات برای انتخابات ۲۰۲۰ دست یافته است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی کنگره آمریکا، نظرسنجی شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان که امروز -‌چهارشنبه- منتشر شد، نشان می‌دهد که «جو بایدن»، معاون رئیس‌جمهوری پیشین ایالات متحده، به بالاترین اقبال از ماه آوریل در میان رای‌دهندگان دموکرات برای انتخابات ۲۰۲۰ دست یافته است. 

براساس این نظرسنجی، بایدن توانسته ۳۴ درصد از حمایت را‌ی‌دهندگان دموکرات یا آن‌هایی را که به سوی دموکرات‌ها گرایش دارند، جلب کند. پس از او، «الیزابت وارن»، سناتور ایالت ماساچوست و «برنی سندرز»، سناتور ایالت ورمانت، با ۱۹ و ۱۶ درصد مقام‌های دوم و سوم را در دست دارند. 

این نظرسنجی نشان می‌دهد که بایدن از ماه آوریل توانسته حمایت دموکرات‌های محافظه‌کار و میانه‌رو و همچنین اقلیت‌های مذهبی و قومی و همچنین رای‌دهندگان مسن را به دست آورد.

«کامالا هریس»، سناتور ایالت کالیفرنیا و «بتو اوروکه»، نماینده پیشین ایالت تگزاس، هر کدام سه درصد از آرا را به خود اختصاص داده‌اند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند