کدخبر: ۳۰۹۱۵۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
عضو کمیسیون امنیت ملی: ایران در گام چهارم به شرایط قبل از برجام برگردد

عضو کمیسیون امنیت ملی: ایران در گام چهارم به شرایط قبل از برجام برگردد

اقتصاد نیوز: یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت که حتی اگر اروپایی‌ها به تعهدات خودشان عمل کنند باز هم ایران نباید به شرایط قبل از برداشتن گام اول کاهش تعهدات برجامی برگردد . کما این که ما معتقدیم اروپایی‌ها نمی‌توانند مقابل یکه تازی آمریکا بایستند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا؛ شهروز برزگر با اشاره به پایان مهلت اروپا برای انجام تعهدات برجامی گفت: بعد از آن که اروپایی‌ها به تعهدات برجامی‌شان بعد از خروج آمریکا عمل نکرد، ایران گام‌های اول، دوم و سوم را بر اساس مفاد برجام برداشت. برجامی که مورد توافق کشورها قرار گرفته بود و برای آن قطعنامه سازمان ملل صادر شد.

وی با بیان اینکه ایران باید گام چهارم را قوی‌تر بردارد گفت: ما باید در برداشتن گام چهارم به شرایط قبل از برجام برگردیم یعنی برنامه‌های هسته‌ای خود را همچون زمان قبل از اجرای برجام با سرعت انجام دهیم چون این آمریکا بود که از برجام خارج شد و بعد از آن هم اروپا تعهداتش را انجام نداد چون منتظر اجازه از آمریکاست.

برزگر با بیان این که اروپا باید مدیون زحمات ایران برای ایستادگی مقابله یکه تازی آمریکا باشد گفت: اقدامات اروپا باعث شد که دنیا به این نتیجه برسد دیپلماسی فایده‌ای ندارد و کشورها به تعهدات خود عمل نمی‌کنند. دیگر نمی‌شود با گفت‌و گو و گفتمان و تحت معاهداتی مشکلات را حل کرد. عدم اجرای تعهدات اروپا و آمریکا مرگ دیپلماسی در آینده را رقم زد و نشان داد که آمریکا با یکه تازی‌هایش به دنبال پیاده کردن تصمیماتش در دنیا است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: با توجه به این که اروپا به تعهداتش عمل نکرده ایران باید هر چه سریعتر گام چهارم را قوی‌تر از قبل بردارد تا درس عبرتی برای همه واحدهای سیاسی دنیا شود. البته اگر اروپایی‌ها به تعهداتشان عمل کند ما هم بر اساس میزان عملکرد آنها به شرایط قبل از کاهش تعهدات برجامی بر می‌گردیم. در غیر این صورت معتقدیم که باید ایران به قبل از برجام برگردد.

 

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند