اعلام آمادگی شبه نظامیان کُرد برای پیوستن به ارتش سوریه

کدخبر: 309242
اقتصادنیوز: گروه نیروهای دموکراتیک سوریه که بخش اعظم آن را شبه نظامیان کُرد تشکیل می‌دهند از آمادگی خود برای پیوستن به ارتش سوریه خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، گروه موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه»( که بخش اعظم آنها را شبه نظامیان کُرد تشکیل می‌دهد) روز پنجشنبه آمادگی خود را برای پیوستن به ارتش سوریه پس از ایجاد یک راه حل سیاسی برای بحران این کشور اعلام کرد.

خبرگزاری «نووستی» روسیه به نقل از «مصطفی بالی»، رئیس مرکز اطلاع رسانی نیروهای دموکراتیک سوریه گفت: ما در نیروهای دموکراتیک سوریه معتقدیم که نیاز به یک راه حل سیاسی وجود دارد که از طریق آن مردم سوریه و همه اعضای آن بتوانند با یکدیگر آشتی کنند. پس از آن ما برای پذیرش همه تصمیمات موجود آماده ایم .

بالی همچنین گفت که  نیروهای کُرد تا عمق ۳۲ کیلومتری(۲۰مایلی) از مرز ترکیه عقب نشینی کردند.

این مقام نیروهای دموکراتیک سوریه ادامه داد: روسیه باید از همه نفوذش برای حل بحران سوریه استفاده کند. ما به یک راه حل سیاسی برای آشتی در کشور نیاز داریم.

«ریاض درار» رئیس مشترک شورای دموکراتیک سوریه (شاخه سیاسی نیروهای دموکراتیک سوریه که بخش اعظم آنها را شبه نظامیان کُرد تشکیل می‌دهد) در گفت‌وگو با روزنامه  الاخبار لبنان تاکید کرد: تفاهمی که برای ورود ارتش سوریه (به مناطق تحت کنترل کُردها) صورت گرفت در راستای نقش مطلوب نیروهای مسلح سوریه در حفاظت از حاکمیت و مرزهای این کشور است و نیروهای دموکراتیک سوریه در نهایت بخشی از ارتش ملی سوریه خواهند بود.

ترکیه در  بیست و پنجم مهرماه برای عقب راندن شبه نظامیان کُرد سوریه از مناطق مرزی الرقه والحسکه سوریه و ایجاد به اصطلاح منطقه امن در این مناطق، عملیات نظامی موسوم به «چشمه صلح» را در شمال سوریه آغاز کرد.

پس از گذشت یک هفته از آغاز حملات و اقدام آمریکا در خالی کردن پشت متحدان کُرد خود با خارج شدن نظامیان آمریکایی از پایگاه‌هایشان در شمال سوریه به سمت عراق که برای کُردها گران تمام شد، توافق آتش بسی میان ترکیه و آمریکا به توقف موقت درگیری‌ها منجر شد.

دولت ترکیه روز سه‌شنبه  در آستانه تمام شدن مهلت پنج روزه آتش بس ترکیه با کُردها در مناطق شمال شرقی رودخانه فرات، توافق دیگری با دولت روسیه جهت پایان دادن به عملیات نظامی خبر داد.

بر اساس این توافق ۱۰ بندی، دو طرف بر تعهدشان برای حفظ تمامیت ارضی سوریه و محافظت از امنیت ترکیه تأکید کردند و طبق این توافق وضعیت فعلی ایجاد شده در منطقه عملیات که تل‌أبیض و رأس العین تا عمق ۳۲ کیلومتری را تحت پوشش قرار می‌دهد، حفظ خواهد شد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما