کدخبر: ۳۰۹۲۴۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
اردوغان: رهبران آلمان، فرانسه و آمریکا با سران سازمان‌های تروریستی دیدار می‌کنند/ ۱۳ نوامبر به آمریکا می‌روم!

اردوغان: رهبران آلمان، فرانسه و آمریکا با سران سازمان‌های تروریستی دیدار می‌کنند/ ۱۳ نوامبر به آمریکا می‌روم!

اقتصادنیوز: رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه روز پنجشنبه گفت رهبران کشورهای اروپایی و آمریکا را به دیدار با سران «سازمان‌های تروریستی» متهم کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه روز پنجشنبه گفت رهبران کشورهای اروپایی و آمریکا را به دیدار با سران «سازمان‌های تروریستی» متهم کرد.

به گزارش آناتولی اردوغان گفت: «فرانسه، آلمان و آمریکا با سرکرده‌های سازمان‌های تروریستی دیدار می‌کنند.»

اردوغان همچنین گفت که برخی از کشورهای عضو ناتو به «گروه‌های تروریستی» YPG و PKK سلاح رسانده‌اند. او همچنین گفت: «کردها برادران ما هستند؛ مشکلی با آنها نداریم. ما فقط با تروریست‌ها مبارزه می‌کنیم.»

رئیس‌جمهور ترکیه درباره روابطش با «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا گفت: «ترامپ با من روابطی صمیمی دارد و اکثر اوقات با من صادق بوده است. البته، مسائلی هستند که با او موفق نیستم، مثل ارسال نامه یک تروریست برای من همراه با نامه خودش.»

رجب طیب اردوغان، همچنین گفت که قصد دارد روز 13 نوامبر به آمریکا سفر کند.

رئیس‌جمهور ترکیه از آمریکا خواست «مظلوم کوبانی»، فرمانده نیروهای موسوم به «گروه دموکراتیک سوریه» (که اکثر اعضای آن شبه‌نظامیان کرد هستند) تحویل ترکیه شود. او گفت که کوبانی یک تروریست تحت تعقیب است.  

وی، در ادامه درباره سیاست‌های آمریکا گفت: «ما از یک طرف درباره مبارزه با تروریسم صحبت می‌کنیم از طرف دیگر آمریکا از تروریست‌ها استقبال می‌کند.» 

او همچنین گفت: «کردها برادران ما هستند؛ مشکلی با آنها نداریم. ما فقط با تروریست‌ها مبارزه می‌کنیم.»

اردوغان گفت که ترکیه با تروریست‌ها سر میز مذاکره نمی‌نشیند. او گفت که توافق آتش‌بس حاصل‌شده در شمال سوریه با آمریکا بوده نه با «تروریست‌ها.»

رئیس‌جمهور ترکیه گفت که روسیه از کشورش خواسته وارد عین‌العرب (کوبانی) شود در حالی که آمریکا عکس این را خواسته است. 

رئیس‌جمهور ترکیه درباره روابطش با «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا گفت: «ترامپ با من روابطی صمیمی دارد و اکثر اوقات با من صادق بوده است. البته، مسائلی هستند که با او موفق نیستم، مثل اینکه او همراه با نامه خودش نامه یک تروریست را هم برای من فرستاد.»

رجب طیب اردوغان، همچنین گفت که قصد دارد روز ۱۳ نوامبر به آمریکا سفر کند. رئیس‌جمهور ترکیه همچنین از آمریکا خواست «مظلوم کوبانی»، فرمانده نیروهای موسوم به «گروه دموکراتیک سوریه» (که اکثر اعضای آن شبه‌نظامیان کرد هستند) تحویل ترکیه شود. او گفت که کوبانی یک تروریست تحت تعقیب است. 

اردوغان در بخش دیگری از سخنانش گفت: «ما از منطقه تل‌ابیض (در سوریه) تا رأس‌العین را به کنترل کامل خود درآورده‌ایم.»

رئیس‌جمهور ترکیه با اشاره به توافق اخیر این کشور در شهر سوچی با روسیه گفت: «روسیه و نیروهای رژیم [ارتش سوریه] تروریست‌ها را تا ۳۰ کیلومتر از مرز دور خواهند کرد.»

او گفت: «طبق توافق سوچی، مبنج و تل‌رفعت هم پاکسازی خواهند شد.»

رئیس‌جمهور ترکیه مدعی شد عملیات این کشور در شمال سوریه بر اساس توافقی موسوم به «توافق آدانا» بوده که در سال ۱۹۹۸ بین دولت‌های سوریه و ترکیه منعقد شد. 

او گفت: «ترکیه با سوریه یک مرز ۹۰۰ کیلومتری دارد. ما بر اساس توافق آدانا وارد سوریه شدیم.»

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند