کدخبر: ۳۰۹۴۴۶ لینک کوتاه

وزیر صمت :

ظرفیت یک میلیارددلاری صادرات ایجاد می شود

اقتصادنیوز : وزیر صمت با اشاره به اینکه با اجرای طرح پالایشگاه شیر کشور در صنایع لبنی به خودکفایی می رسد گفت: ظرفیت‌های جدید صادراتی بالغ بر یک میلیارد دلاری نیز با این طرح ایجاد می شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، رضا رحمانی عصر شنبه در حاشیه بازدید از پالایشگاه شیر در شهر باغستان شهریار در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه با بهره‌برداری از این پروژه، به طور مستقیم و غیرمستقیم برای بیش از ۵۰ هزار نفر فرصت شغلی ایجاد خواهد شد اظهار داشت: تولیدات این پالایشگاه تحت حمایت جدی قرار خواهد گرفت.

وزیر صمت با اشاره به اینکه با اجرای طرح پالایشگاه شیر کشور در صنایع لبنی به خودکفایی می رسد گفت: ظرفیت‌های جدید صادراتی بالغ بر یک میلیارد دلاری نیز با این طرح ایجاد می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه این پالایشگاه در خاورمیانه و سطح آسیا از برترین ها محسوب میشود افزود: راه اندازی این پالایشگاه سلامت محور است و در زمینه اشتغال زایی نیز با ایجاد فرصت های شغلی بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

رحمانی در ادامه بیان داشت: سال گذشته در حوزه لبنیات و پروتئین بالغ بر یک و نیم میلیارد دلار واردات به کشور داشته ایم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان داشت: با راه اندازی این واحد حداقل ۱۵ تا ۲۰ استان در تامین شیر مورد نیاز این واحد سهیم خواهند بود و در حال حاضر بخشی از این طرح فعال شده و در صورت تامین مالی به موقع این پالایشگاه به زودی راه اندازی کامل خواهد شد.

رحمانی با اشاره به اینکه به سبب ایجاد تغییر نرخ ارز در مرحله تامین سرمایه اولیه برخی از موارد در بازدید امروز موردتوجه قرار گرفت که نیاز به پیگیری جدی دارد گفت: لازم به ذکر است که اعلام کنیم بخشی از ماشین آلات این پالایشگاه طبق آخرین فناوری های روز می باشد و تمام تلاش ما این است که در همه رشته های مهم صنعتی در کشور به خودکفایی برسیم. 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند