کدخبر: ۳۰۹۴۸۲ لینک کوتاه

آشفتگی و بحران در پنتاگون با توییت‌های ترامپ

اقتصادنیوز : خبرنگار وزارت دفاع آمریکا روز شنبه نوشت: آشفتگی و بی نظمی خاصی در استراتژی نظامی پنتاگون بوجود آمده زیرا ترامپ هر روز با یک توییتر کل برنامه های نظامی را تغییر می دهد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ،"جف شوگل" خبرنگار ویژه پنتاگون در پایگاه خبری "تسک اند پرپس" می نویسد، در سال‌های گذشته براساس نقشه های کاغذی و پرچم ها می توانستیم حضور نظامی آمریکا در مناطق مختلف جهان را شناسایی کنیم، اما با آمدن دونالد ترامپ و ورود وی به کاخ سفید دیگر باید با توییت های ترامپ از تغییرات پنتاگون آگاه شد.

به نوشته شوگل، پیش از این تغییرات حضور نیروهای آمریکا در منطقه خاورمیانه بندرت انجام می شد اما امروزه با توییت های ترامپ هر ۱۵ دقیقه خبر تازه ای در مورد تغییرات نیروهای آمریکا منتشر می شود.

پنتاگون در اوایل ماه جاری خروج نیروهای آمریکایی از سوریه را اعلام کرد. اما در کمتر از چند روز دوباره مواضع پنتاگون با توییت های ترامپ تغییر کرد و حضور نیروهای آمریکا در سوریه از مقابله با نیروهای تروریستی داعش به محافظت از نفت سوریه تغییر موضع داد.

ترامپ در ۲۰ اکتبر (۲۸ مهرماه) پس از دیدار با مارک اسپر وزیر دفاع  در پیامی توییتری نوشت: "ما نفت را تضمین کرده ایم. سربازان خود را به خانه بازمی گردانیم.

تنها چند روز پس از این سخنان، اسپر اعلام کرد: پنتاگون در واقع در نظر دارد که نیروهای خود را در شرق سوریه حفظ کند تا از هجوم داعش به میدان های نفتی جلوگیری کنند.

وی همچنین افزود: که برخی از نیروهای نظامی آمریکا برای محافظت از میادین نفتی در نزدیکی دیرالزور مستقر خواهند شد.

رئیس جمهوری آمریکا هفته گذشته نیز اعلام کرد که نیروهای این کشور از شمال شرق سوریه خارج می‌شوند، اما وی روز چهارشنبه با چرخشی در مواضع خود گفت که تعدادی از نظامیان آمریکایی در سوریه باقی خواهند ماند.

رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه گذشته در توئیتی خطاب به نیروهای کُرد شمال سوریه، نوشت: زمان آن فرا رسیده است که کُردها به منطقه‌ای در سوریه بروند که میادین نفتی وجود دارد.

ترامپ همچنین گفت: آمریکا هرگز به داعش اجازه نخواهد داد تا دوباره بر این میادین نفتی کنترل پیدا کند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند