هشدار کره‌شمالی:

احتمالا دوستی رهبر ما ودونالد ترامپ تا سه ماه دیگر تمام شود!

کدخبر: 309493
اقتصادنیوز: پیونگ یانگ بامداد یکشنبه در مورد اتمام دوستی میان کیم جونگ اون رهبر کره شمالی با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تا پایان سال جاری هشدار داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،خبرگزاری رسمی کره شمالی (KCNA) اعلام کرد که هیچ پیشرفتی در روابط پیونگ یانگ و واشنگتن بوجود نیامده و خصومت هایی که می تواند منجر به تبادل آتش شود، همچنان ادامه دارد.

"کیم یونگ چول" مقام ارشد دولت کره شمالی در بیانیه ای متذکر شد که این یک اشتباه است اگر آمریکا تاریخ اتمام دوستی میان "کیم جونگ اون" رهبر کره شمالی با "دونالد ترامپ" رئیس جمهوری آمریکا را که تا پایان سال جاری است ، نادیده بگیرد.

وی ادامه داد که رهبر کره شمالی پایان سال جاری را مهلت زمانی برای مذاکره با امریکا تعیین کرد.

یونگ چول قبل از نشست دوم بین ترامپ و کیم جونگ اون در ویتنام در ماه فوریه که با شکست همراه بود، به عنوان نماینده مذاکرات هسته ای کره شمالی در آمریکا مشغول به فعالیت بود.

دور اول مذاکرات هسته‌ای میان رئیس‌جمهوری آمریکا و  رهبر کره شمالی در سال ۲۰۱۸ در سنگاپور برگزار شد که نتیجه‌ای در برنداشت.

دور دوم مذاکرات نیز در «هانوی» پایتخت ویتنام برگزار شد که به شکست ختم شد. ترامپ و کیم  بار سوم در منطقه غیرنظامی در مرز دو کره دیدار کردند و از  آن به بعد به دلیل عدم پایبندی واشنگتن به تعهداتش در مقابل کره شمالی، هیچ‌گونه پیشرفتی در روابط دو کشور حاصل نشد است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما