کدخبر: ۳۰۹۵۴۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ژنرال ۴ستاره سابق آمریکا:

ترامپ کار موسلینی را انجام داد

اقتصادنیوز؛ «بری مک‌کافری» ژنرال چهارستاره و بازنشسته ارتش آمریکا، اقدام اخیر دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری این کشور راعلیه دو رسانه منتقد را با مشابه اقدامات بنیتو موسولینی، رهبر حزب فاشیست ایتالیا مقایسه کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا؛ یک ژنرال چهارستاره و بازنشسته ارتش آمریکا «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری ایالات متحده را به‌خاطر حمله به دو پایگاه خبری هوادار دموکرات‌ها با «بنیتو موسولینی»، رهبر حزب فاشیست ایتالیا، مقایسه کرد. 

«بری مک‌کافری»، ژنرال بازنشسته ارتش آمریکا که در دهه ۹۰ میلادی، ریاست بخش مبارزه با مواد مخدر ارتش را برعهده داشت و در حال حاضر تحلیل‌گر مسائل سیاسی است، روز گذشته -‌شنبه- طی پیامی توئیتری عنوان کرد: «بیانیه ترامپ در کاخ سفید خطاب به تمامی بخش‌های دولت فدرال مبنی بر حذف اشتراک روزنامه‌های نیویورک تایمز و واشنگتن پست نقطه عطفی در تاریخ ملی ما است. [این بدان معناست] که در پوشش رسانه‌ای دیگر جایی برای گزارش هزل‌آمیز وجود ندارد. این اقدامی بسیار جدی است. این کاری است که موسلینی انجام می‌داد».

وی همچنین اقدام دولت مبنی بر «ممنوع کردن بخش‌های دولتی از خواندن روزنامه‌هایی که رئیس‌جمهور با محتوایشان مخالف است» را مورد انتقاد قرار داد و آن را با «کارهایی که در دهه ۱۹۳۰ انجام می‌شد» مقایسه کرد. 

کاخ سفید پیش‌تر اعلام کرد که اشتراک خود در دو روزنامه واشنگتن پست و نیویورک تایمز را تمدید نخواهد کرد.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند