بازداشت همسر وزیرسابق دادگستری کره‌جنوبی+عکس

کدخبر: 309550
اقتصادنیوز: کاخ آبی ریاست‌جمهوری کره جنوبی تاکنون هیچ اظهار نظری در باره این دستگیری نکرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل ازعصر ایران ، پس از تحقیقات دادستانی کره جنوبی خانم "چونگ کیونگ شیم" استاد دانشگاه  (همسر آقای "چو کوک" وزیر سابق دادگستری) به دلیل سرمایه‌گذاری‌های مالی و پذیرش دخترش در دانشکده پزشکی بازداشت شد.

چو کوک در ماه گذشته و تنها یک ماه پس از شروع کار خود استعفا داد. کار کوتاه مدت او دردسرهای زیادی را برای "مون جائه- این" رئیس‌جمهور کره جنوبی رقم زد و طیف بی‌سابقه‌ای از معترضان موافق و مخالف را به خیابان‌ها کشاند. این اتفاق در سال‌های اخیر بی‌سابقه بوده است.

بازداشت همسر وزیر سابق کره جنوبی/ اتهام: اعمال نفوذ برای ورود دخترش به دانشگاه

 یک مقام دادگاه ناحیه مرکزی سئول در تماسی تلفنی با خبرنگار رویترز اعلام کرد: حکم همسر وزیر اندکی پس از نیمه شب صادر شده است.

براساس گزارش برخی از رسانه‌‌های کره‌ای اتهامات همسر وزیر سابق، سرمایه‌گذاری‌های نامنظم مالی و جعل برخی از اسناد است.

وکلای خانم چانگ (همسر وزیر سابق) پس از دریافت حکم گفتند: اتهامات علیه او بی‌اساس است و او باید بتواند بدون بازداشت به دادگاه رفته و مراحل محاکمه را طی کند.

حزب محافظه‌کار "آزادی کره" از بازداشت همسر وزیر سابق دادگستری استقبال کرد و خواستار رسیدگی کامل در مورد خود آقای "چو" (وزیر سابق دادگستری) شد.

بازداشت همسر وزیر سابق کره جنوبی/ اتهام: اعمال نفوذ برای ورود دخترش به دانشگاه

به گزارش رویترز، چو (وزیر دادگستری سابق) یک نخبه سیاسی با تفکری مترقی است که توسط رئیس‌جمهور برای ایجاد اصلاحات اساسی در دادگستری انتخاب شده بود. این نهاد در کره مدت‌ها تحت فشار سیاسی قرار داشت.

هوادان  چو می‌گویند تحقیقات علیه آقای چو دارای انگیزه‌های سیاسی و ناعادلانه است.

چو نتوانسته دخترش را از تحصیلات آکادمیک در دانشگاه منع کند و به همین دلیل از مردم عذرخواهی کرده است اما او خانواده‌اش را از ارتکاب هر گونه عمل اشتباهی مبرا می‌داند.

از زمان انتخاب چو در سمت وزیر دادگستری حمایت از رئیس‌جمهور کره جنوبی کاهش یافته و محبوبیتش کمتر شده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما