تمدید معافیت شرکت‌های روسی، چینی و اروپایی برای همکاری‌های صلح آمیز هسته‌ای با ایران

کدخبر: 310013
اقتصاد نیوز: رویترز به نقل از منابع آگاه مدعی شده است که واشنگتن قصد دارد به شرکت‌های روسی، چینی و اروپایی اجازه دهد تا به همکاری‌های صلح آمیز هسته‌ای با ایران همچنان ادامه دهند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم، رویترز ادعا کرده است که ایالات متحده به شرکت‌های روسی، چینی و اروپایی اجازه خواهد داد تا همکاری‌های هسته‌ای صلح آمیز (غیر اشاعه تسلیحات) را با جمهوری اسلامی ایران ادامه دهند.

2 منبع آگاه به این خبرگزاری انگلیسی گفته‌اند که این اقدام از طریق تمدید معافیت‌های تحریمی مربوط به فعالیت‌های هسته‌ای صلح آمیز انجام خواهد شد.

دولت ترامپ که سال گذشته از توافق هسته‌ای با ایران خارج شد و تحریم‌های ظالمانه‌ای را علیه تهران اعمال کرد، معافیت‌هایی را برای شرکت‌هایی در نظر می‌گیرد که با سازمان انرژی اتمی ایران همکاری صلح آمیز هسته‌ای دارند.

دولت ترامپ پس از خروج از توافق هسته‌ای، سیاست فشار حداکثری را علیه ایران اعمال کرده و تحریم‌های گسترده‌ای را وضع کرده است.

تهران نیز بعد از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای، سیاست صبر راهبردی را به مدت یک سال در اولویت قرار داد و به کشورهای اروپایی فرصت داد تا به تعهدات خود در چارچوب برجام عمل کنند ولی با گذشت یک سال و عدم پایبندی طرف‌های اروپایی به تعهدات خود، ایران نیز در 3 گام از تعهدات هسته‌ای خود بازگشته است.

 

از دست ندهید
بلیط هواپیما