کدخبر: ۳۱۰۰۲۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
پیش بینی مدیر اف‌بی‌آی از احتمال دخالت روسیه و چین در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا

پیش بینی مدیر اف‌بی‌آی از احتمال دخالت روسیه و چین در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا

اقتصاد نیوز: مدیر اف‌بی‌آی ادعا کرده است که کشورهایی مثل روسیه و چین قصد دخالت در انتخابات ۲۰۲۰ ایالات متحده را خواهند داشت.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، کریستوفر ورای مدیر اف بی آی روز چهارشنبه در اظهاراتی در کمیته امنیت داخلی مجلس نمایندگان آمریکا درباره حملات احتمالی علیه انتخابات 2020 گفت: پیش بینی می کنم که عاملان روسی قصد دخالت در انتخابات 2020 را خواهند داشت و کشورهایی مثل چین نیز به دنبال تلاش هایی برای منتشر کردن اخبار و اطلاعات نادرست خواهند بود.

وی در ادامه افزود: پیش بینی من این است که کارهایی که روس ها برای دخالت در سایر کشورها انجام داده‌اند، در اینجا نیز سعی در انجام آن خواهند داشت، ما هر سال انتخابات نداریم بنابر این باید برای مقابله با این گونه اقدامات آماده باشیم.

مدیر اف بی آی اظهار داشت: در حالی که پلیس فدرال آمریکا هنوز هیچ عزم و اراده‌ای از سوی چین، ایران و کره شمالی برای انجام حملات علیه زیرساخت های انتخاباتی آمریکا مشاهده نکرده است ولی این کشورها به طور آشکار مایل به مشارکت در فعالیت های خرابکارانه خارجی در ارتباط با انتخابات آمریکا هستند، مثل تلاش های مربوط به انتشار اخبار و اطلاعات نادرست در شبکه های اجتماعی. آنها روش ها و ابزارهای مختلفی برای انجام این اقدامات در اختیار دارند.

کوین مک آلینان وزیر موقت امنیت داخلی آمریکا نیز در این نشست درباره تهدیدات احتمالی علیه انتخابات آمریکا گفت: وزارت امنیت داخلی آمریکا هر روز نمونه های زیادی از نفوذ خرابکارانه خارجی در شبکه های اجتماعی از سوی کشورهایی مثل روسیه، چین و ایران را رصد می کند.

امنیت انتخابات به یکی از موضوعات مهم در عرصه سیاسی آمریکا تبدیل شده است. رابرت مولر بازپرس ویژه پرونده روسیه گزارش خود درباره ادعای دخالت روسیه در انتخابات 2016 را چند ماه قبل منتشر کرد و این گزارش موجب نگرانی های تازه ای شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند