کدخبر: ۳۱۰۱۷۵ لینک کوتاه

اولتیماتوم رهبر مخالفان پاکستان به عمران خان

"مولانا فضل الرحمان" رییس حزب جمعیت علمای اسلام شاخه فضل که رهبری تحصن چندهزار نفری از مخالفان دولت در پایتخت پاکستان را برعهده دارد، شامگاه روز جمعه خطاب به "عمران‌خان" نخست وزیر پاکستان گفت که وی تنها ۴۸ ساعت برای کناره‌گیری از قدرت وقت دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، این تهدید در حالی صورت می گیرد که عمران خان در واکنش به اعتراضات تصریح کرد که تسلیم فشار مخالفان نمی شود و استعفا نمی دهد.

به گزارش تارنمای تریبیون، "فضل الرحمان" ۶۶ ساله روز جمعه با سخنرانی در جمع بیش از ۱۰ هزار نفر در نقطه مرکزی شهر اسلام‌آباد، برای عمران‌خان نخست وزیر پاکستان ضرب الاجل مقرر کرد و گفت که مردم حرف آخر را زدند و عمران‌خان باید از مقام نخست وزیری استعفا کند.

وی افزود: ما می خواهیم که نهادهای دولتی بی طرف باشند و حمایت خود را از این دولت نامشروع خارج کنند زیرا ما خواستار رویارویی با نهادهای دولتی نیستیم.

اگرچه رئیس حزب جمعیت علمای اسلام در سخنرانی خود هیچ اشاره ای به نام نهاد دولتی نکرد اما احزاب مخالف ادعا می کنند که دولت عمران خان از پشتوانه ویژه ای از طرف نهادهای امنیتی برخوردار است.

هزاران طرفدار حزب جمعیت علمای اسلام روز جمعه در اسلام آباد تجمع کردند و اعتراضات انان تحت عنوان " راهپیمایی آزادی" از پنج روز ژیش از شهر کراچی آغاز شده است.

حزب مردم و مسلم لیگ نواز به عنوان دو حزب سیاسی قدرتمند و سنتی پاکستان که مانند حزب جمعیت علمای اسلام شاخه ای از مخالفان سرسخت دولت عمران‌خان هستند، نیز همبستگی خود را با تحصن کنندگان اعلام کردند.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند