کدخبر: ۳۱۰۴۸۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

جریمه ۱۴ میلیاردی شرکت تولیدی قند در تبریز

یک شرکت تولیدی قند در تبریز به جریمه سنگین محکوم شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، یاسر رایگانی گفت: با اجرای طرح تشدید کنترل بازار و مبارزه با تخلفات اقتصادی برای یک شرکت تولیدی قند در تبریز به دلیل عرضه خارج از شبکه و گران فروشی در این اداره کل پرونده تشکیل شد.
وی افزود: با توجه به بررسی های صورت گرفته مشخص شد این شرکت یک هزار تن شکر برای تبدیل به قند از طرف شرکت بازرگانی دولتی ایران بر اساس حواله صادره سهمیه دریافت کرده تا با نرخ مصوب آن را عرضه کند و همچنین یک هزار تن دیگر نیز با استفاده از برگ و مهر یک شرکت قند دیگر دریافت کرده است.
رایگانی ادامه داد: پس از استعلام های لازم مشخص شد سهمیه ای که به نام هر دو شرکت گرفته شده است فاقد پروانه بهره برداری است و جمعا این شرکت دو هزار تن شکر دریافت کرده که بدون تبدیل به قند و به صورت عرضه خارج از شبکه آن را به فروش رسانده است.
وی گفت: شرکت متخلف 350 تن شکر نیز از سهمیه استانی دریافت کرده است و ضمن تبدیل به قند بدون رعایت ضوابط قیمت گذاری بالاتر از نرخ مصوب در استان عرضه کرده و مرتکب تخلف گران فروشی شده است.
رایگانی تصریح کرد: متهم در اظهارات خود عنوان کرد که تمامی سهمیه های دریافتی شکر را به قند تبدیل و به بازار عرضه کرده اما به دلیل ارائه نکردن مدارک محکمه پسند، نهایتا به پرداخت 14 میلیارد و هفتصد میلیون ریال برای گرانفروشی و پرداخت 120 میلیارد ریال برای فروش خارج از شبکه شکر به واسطه انتقال سهمیه مقرر به سایر مناطق جغرافیایی؛ جمعاً 137 میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شد.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند