کدخبر: ۳۱۰۸۹۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

دولت انگلیس سطح امنیتی کشتی‌هایش در تنگه هرمز را کاهش داد؛

پایان تنش دریایی ایران و انگلیس در خلیج فارس؟

اقتصادنیوز؛ با اعلام دولت انگلیس مبنی بر کاهش سطح هشدار امنیتی برای کشتی‌های دارای پرچم این کشور که در تنگه هرمز تردد می‌کنند،به نظر می‌رسد تنش میان ایران و بریتانیا در خلیج فارس رو به پایان است.

به گزارش اقتصادنیوز  به نقل از فارس؛ دولت انگلیس اعلام کرد سطح هشدارهای امنیتی برای کشتی‌های این کشور که در تنگه هرمز تردد می‌کنند کاهش داده و این کشتی‌ها می‌توانند بزودی بدون اسکورت نزدیک، در این آبراه تردد کنند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، سخنگوی دولت انگلیس گفت: «کشتی‌های دارای پرچم انگلیس بزودی در پی کاهش خطر توقیف این کشتی‌ها، قادر خواهند بود بدون همراهی نزدیک ناوگان سلطنتی در تنگه هرمز تردد کنند».

نفتکش انگلیسی «استنا ایمپرو» تیر ماه سال جاری توسط نیروی دریایی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی به‌دلیل نقض قوانین دریایی در حوالی تنگه هرمز توقیف شد. این اتفاق دو هفته پس از آن رخ داد که یک نفتکش ایرانی در «جبل‌الطارق» توسط انگلیس مورد توقیف قرار گرفت.

پنجم مهر ماه نیز سخنگوی شرکت انگلیسی «استنابالک»، مالک نفتکش استنا ایمپرو به رسانه‌ها گفت این شناور بعد از رفع توقیف از سوی ایران، برای خروج از بندر عباس آماده می‌شود.

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند