کدخبر: ۳۱۰۹۴۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
ادعای پنتاگون: درآمد میادین نفتی سوریه را به آمریکا نمی‌بریم

ادعای پنتاگون: درآمد میادین نفتی سوریه را به آمریکا نمی‌بریم

اقتصادنیوز :سخنگوی وزارت دفاع آمریکا مدعی شد که درآمد میادین نفتی شمال شرق سوریه به آمریکا نمی‌رود و به شبه نظامیان کُرد مورد حمایت آمریکا داده می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، وزارت دفاع آمریکا روز پنجشنبه مدعی شد که درآمد میدان‌های نفتی در شمال شرق سوریه به نیروهای مورد حمایت آمریکا در سوریه و نه خود واشنگتن منتقل خواهد شد.

به گزارش رویترز، «جاناتان هافمن» سخنگوی پنتاگون در جمع خبرنگاران گفت: «درآمد از این به آمریکا نمی‌رود، بلکه به نیروهای دموکراتیک سوریه (شبه نظامیان کُرد) منتقل خواهد شد.»

هافمن همچنین افزود آمریکا از ترکیه انتظار دارد که هر کدام از نیروهای مورد حمایت آنکارا که به ارتکاب جنایت‌های جنگی در شمال شرق سوریه پرداخته‌اند را مورد بازخواست قرار دهد.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا اخیرا اعلام کرد واشنگتن برای «محافظت از نفت» سوریه، تعداد محدودی نظامی را در شمال این کشور حفظ می‌کند. وی گفته بود که «ما از نفت محافظت کرده‌ایم و بنابراین، شمار کمی از نیروهای آمریکایی در مناطقی که در آنها نفت وجود دارند باقی خواهند ماند و ما از این مناطق حراست خواهیم کرد و در آینده تصمیم می‌گیریم که با آن چکار کنیم». او همچنین گفته است که نفت دوست دارد و نفت سوریه را عرضه خواهد کرد.

پیش از این «لیندسی گراهام» از سناتورهای نزدیک به ترامپ گفته بود که واشنگتن نمی‌خواهد منابع نفتی شمال سوریه به کنترل دولت مرکزی یا ایران درآید. ترامپ پیشتر از دولت‌های سابق آمریکا به دلیل اینکه نفت غرب آسیا را به کنترل خود درنیاوردند، انتقاد کرده بود.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند