کدخبر: ۳۱۱۲۹۴ لینک کوتاه

رئیس‌جمهوری فرانسه امروز به آلمان سفر می‌کند

اقتصاد نیوز: رئیس‌جمهوری فرانسه امروز (یکشنبه) برای شرکت در رویدادهای سی‌امین سالروز فروپاشی دیوار برلین به آلمان سفر می‌کند؛ چندین روز پس از آنکه این دو متحد عضو اتحادیه اروپا در ارزیابی خودشان از ناتو دچار اختلاف شدند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه مذاکرات جداگانه‌ای با فرانک-والتر اشتاینمایر، رئیس‌جمهوری و آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان خواهد داشت. پس از آن، طرفین در ضیافت ناهاری با حضور شاهدان مراسم سقوط دیوار برلین در نهم نوامبر ۱۹۸۹ شرکت خواهند کرد. این دیوار از ۱۹۶۱ برای جداسازی برلین مورد استفاده قرار می‌گرفت.

روزنامه لوفیگارو به نقل از ریاست جمهوری فرانسه گزارش داد، این رویدادها فرصتی خواهد بود که "به طور مشترک بر میراث سال ۱۹۸۹ و معنای پروژه اروپایی در زمینه اهمیت ویژه زوج فرانسوی-آلمانی تأمل شود."

در همین حال، این سفر به دنبال مصاحبه جنجالی ماکرون با مجله اکونومیست انجام می‌شود. رئیس‌جمهوری جوان فرانسه گفته وبد، ناتو در وضعیت "مرگ مغزی" قرار دارد چون آمریکا دیگر رهبری این ائتلاف را در دست ندارد. مرکل اما با بیان اینکه با چنین ایده‌ تندی موافق نیست، تاکید کرد که ماکرون از واژه‌ای "افراطی" برای بیان دیدگاه‌هایش استفاده کرده است.

 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند