فارن پالیسی گزار داد؛

جنگ میلیاردرهای امریکا در انتخابات 2020 امریکا

کدخبر: 311338
اقتصادنیوز: نشریه فارن پالیسی روز یکشنبه در مطلبی با موضوع انتخابات 2020 آمریکا نوشت: ورود «مایکل بلومبرگ» میلیاردر معروف و صاحب غول رسانه های بلومبرگ آمریکا به انتخابات ریاست جمهوری می‌تواند تنش‌های مداوم در مورد نقش میلیاردرها در سیاست ایالات متحده را بیشتر کند و احتمالا انتخابات بعدی آمریکا، نبردی میان میلیاردرها خواهد بود.

به‌گزار شاقتصادنیوز به نقل از ایرنا، مایکل بلومبرگ، میلیاردر آمریکایی و شهردار سابق نیویورک برای شرکت در انتخابات درون حزبی دموکرات ها در ایالت آلاباما ثبت نام کرده ولی حضور خود را در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری اعلام نکرده است. انتخابات درون حزبی سال آینده در همه ایالات ها آمریکا برگزار می شود تا دموکرات ها از میان حدود ۲۰ داوطلب، نامزد حزب خود را برای رقابت با دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که ۱۳ آبان سال آینده برگزار می شود، برگزینند.

فارن پالیسی در نوشتاری با عنوان "مایکل بلومبرگ آماده می شود تا رقابت های ریاست جمهوری ۲۰۲۰ را تکان دهد" به قلم "آدری ویلسون" و "بنیامین سولووی" افزود:  روزنامه نیویورک تایمز روز پنج شنبه گزارش داد که "مایکل آر بلومبرگ" شهردار پیشین و میلیاردر نیویورک و یکی از ثروتمندترین افراد جهان، در حال آماده سازی برای ورود به رقابت های نامزدی ریاست جمهوری ۲۰۲۰ به عنوان یک دموکرات است. وی حتی شروع به برقراری ارتباط با دموکراتهای برجسته کرده، هرچند هنوز نامزدی خود را به طور رسمی اعلام نکرده است.

بلومبرگ گفت: "من درباره افرادی که با آنها وارد این رقابت ها می شوم، شرایطی دارم و در مورد قول هایی که نامزدها می دهند و نمی توانند برآورده کنند و تمایل آنها برای اعتراف به آنچه ممکن است و نیست حرف هایی دارم.

بلومبرگ غالباً به عنوان میانه رو و محافظه کار مالی با دیدگاه های لیبرال در مورد کنترل اسلحه و مجموعه ای از موضوعات اجتماعی توصیف می شود. وی ابتدا در سال ۲۰۰۲ به عنوان شهردار نیویورک سیتی خود را جمهوری خواه معرفی کرد اما در دوره دوم خود را یک کاندید مستقل ابراز کرد. وی تا سال ۲۰۱۳ به عنوان شهردار نیویورک خدمت کرد.

اما جایگاه بلومبرگ در سیاست خارجی کجاست؟ بعنوان شهردار نیویورک که بر بسیاری از کشورها از نظر جمعیت، ثروت و منابع پیشی گرفته، بلومبرگ پس از حادثه ۱۱ سپتامبر بر روی طیف وسیعی از موضوعات بین المللی از تجارت گرفته تا ضد تروریسم فعالیت کرد.

"توماس مینی" از خبرنگاران فارن پالیسی در مقاله ای در خصوص بلومبرگ اظهار داشت: "همه چیز درباره تجربه بلومبرگ به عنوان یک مدیر اجرایی مالی و رسانه ای نشان می دهد که وی به عنوان رئیس جمهوری به مراتب بیشتر نگران بازارهای بین المللی خواهد بود تا برنامه قدرت آمریکایی".

اما سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که آیا انتخابات بعدی نبرد میلیاردرها است؟ هرچند نامزدی بلومبرگ هنوز کاملا روشن نیست و حضور وی می تواند نتایج انتخابات را زیر سوال ببرد اما  کاندیداتوری وی احتمالا تنش های مداوم در مورد نقش میلیاردرها در سیاست ایالات متحده را بیشتر می کند.

به گزارش نشریه فوربس و بلومبرگ، "دونالد ترامپ" که یک میلیاردر است و در سال ۲۰۱۶ هم بخشی از اعتبار خود را در انتخابات ریاست جمهوری مرهون تجارتش بود. در مقابل "جو بایدن" معاون رئیس جمهوری پیشین که بلومبرگ باید بر سر کاندیداتوری دموکرات ها با او رقابت کند، زمانی فقیرترین عضو مجلس سنا بود.

اما باید تاکید کرد بلومبرگ تنها میلیاردری نیست که قرار است با ترامپ روبرو شود. "هوارد شولتز" بنیانگذار استارباکس اوایل امسال تلاش کرد تا یک کارزار انتخاباتی انجام دهد اما پس از عدم جلب حمایت زیاد، کنار کشید و "تام استیر" ، میلیاردر دیگر در ماه ژوئیه وارد رقابت ها شد اما در نظرسنجی با کمتر از ۱ درصد آرا مورد استقبال قرار گرفت.

"فارن پالیسی" نام نشریه خبری سیاسی-اقتصادی است که بنیانگذاران آن" ساموئل هانتینگتون" و "وارن منشل" می‌باشند. این نشریه در سال ۱۹۷۰ بنیان نهاده شد. محتوای اخبار و گزارش های این نشریه بر امور جهانی، حوادث جاری و سیاست داخلی و بین المللی متمرکز است. "موشه نعیم" از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۰ سردبیر آن بود. در سال ۲۰۰۸ شرکت واشنگتن پست متعلق به هلدینگ گراهام آنرا خریداری کرد، و از سال ۲۰۱۰ سوزان گلاسر سردبیر آن شد".

 

 
 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما