کدخبر: ۳۱۱۳۸۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
وزیر مشاور در امور خارجه امارات: خواهان مقابله با ایران نیستیم/ ایران باید با قدرت‌های جهانی مذاکره کند

وزیر مشاور در امور خارجه امارات: خواهان مقابله با ایران نیستیم/ ایران باید با قدرت‌های جهانی مذاکره کند

اقتصادنیوز: انور قرقاش، وزیر مشاور دولت امارات متحده عربی در امور خارجه خواستار تنش‌زدایی در منطقه شده است. قرقاش گفته است که ایران باید با قدرت‌های جهانی و همچنین کشورهای منطقه بر سر یک توافق جدید به مذاکره بپردازد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از «انتخاب»، خبرگزاری رویترز با انتشار گزارشی از ابوظبی به اظهارات انور قرقاش، وزیر مشاور دولت امارات در امور خارجه پرداخته است. قرقاش در جلسه راهبردی امارات در ابوظبی به سیاست‌ها و رویکرد ایران در منطقه خلیج فارس و همچنین در ارتباط با فعالیت‌های هسته‌ای این کشور اشاره کرده است.

انور قرقاش درباره عملکرد ایران در منطقه گفته است: «افزایش بیشتر تنش در این لحظه به سود هیچ کس نیست. ما قویا باور داریم که امکان کسب موفقیت برای یک راه‌حل دیپلماتیک جمعی هنوز وجود دارد.»

قرقاش هشدار داد که انتخاب بین جنگ و یک "توافق بد هسته‌ای" خطا است. به باور وزیر مشاور دولت امارات در امور خارجه، یک توافق اصولی با ایران نمی‌بایست محدود به فعالیت‌های هسته‌ای ایران شود و باید همزمان برنامه موشکی این کشور و همچنین تلاش‌های این کشور برای گسترش نفوذ خود در منطقه را نیز شامل شود.

قرقاش تاکید کرد که طرح چنین موضوعاتی ضرورت مشارکت کشورهای منطقه در مذاکرات و گفت‌وگوها با ایران را ایجاد می‌کند.

وزیر مشاور دولت امارات متحده عربی در امور خارجه همچنین تاکید کرد که به باور او، احتمال برگزاری مذاکره با ایران در آینده نزدیک وجود دارد. او گفت: «این مذاکرات طولانی خواهند بود و شکیبایی و شهامت همه کشورهای ذینفع را طلب می‌کنند.»

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند