کدخبر: ۳۱۱۹۷۹ لینک کوتاه

بررسی شرایط صعود تیم ملی فوتبال ایران

اقتصاد نیوز:تیم ملی فوتبال ایران با بخت مقابل عراق شانس صعود به عنوان تیم صدرنشین را تاحدودی از دست داد.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، تیم ملی فوتبال ایران در آخرین بازی دور رفت مرحله دوم مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در قاره آسیا با نتیجه ۲ بر یک مغلوب عراق شد تا شانس صعودش به مرحله بعدی این رقابت‌ها به عنوان صدرنشین به کم‌ترین حد ممکن برسد.

اکنون ملی پوشان فوتبال ایران با کسب همان ۶ امتیاز در رتبه سوم گروه هستند و با عراق و بحرین که تیم‌های اول و دوم گروه C هستند ۴ و ۲ امتیاز اختلاف دارند.

دیدار هفته آینده این تیم‌ها  اهمیت فوق العاده زیادی برای تعیین صدرنشین این گروه دارد. چراکه بحرین و عراق شانس ویژه‌ای برای برتری مقابل هنگ کنگ و کامبوج دارند و اگر شش امتیاز این بازی‌ها را به حساب شان واریز کنیم، عراق در صورت پیروزی برابر تیم هلیو سوسا پرتغالی تا پیش از بازی با ایران در دور برگشت ۱۹ امتیاز شده و صدر نشینی اش را قطعی می‌کند. در این صورت رقابت بین ایران و بحرین برای دومی است. اگر ایران بتواند قبل از بازی با بحرین کامبوج و هنگ کنگ را مغلوب کند، با ۱۲ امتیاز به مصاف تیم ۱۱ امتیازی حریف می‌رود و بی شک برای زنده ماندن شانس صعودش به عنوان یکی از چهار تیم برتر دوم باید بحرین و البته در ادامه عراق را ببرد.

در صورت ثبت نتیجه تساوی در بازی عراق و بحرین، تیم میزبان با یک بازی بیشتر نسبت به ایران ۱۱ امتیازی شده و بحرین هم ۹ امتیازی خواهد شد. در این وضعیت تیم ملی ایران با کسب ۹ امتیاز کامل تا پیش از دیدار پایانی اش ۱۵ امتیازی خواهد شد و عراقی‌ها هم با بردن هنگ کنگ و کامبوج به ۱۷ امتیاز می‌رسند. در چنین حالتی ایران تنها با پیروزی مقابل تیم سرتکو کاتانچ در تهران صدرنشین می‌شود. بحرین هم فرصت صعود را از دست می‌دهد.

در نهایت اگر بحرین بتواند عراق را شکست بدهد با ۱۱ امتیاز صدرنشین می‌شود و سبزپوشان بین النهرین هم ۱۰ امتیازی می‌مانند. ایران هم با یک بازی کمتر نسبت به حریفان اصلی اش ۶ امتیازی است. در چنین حالتی ایران با بردن کامبوج و هنگ کنگ ۱۲ امتیازی می‌شود. بحرین هم با برتری مقابل کامبوج تا پیش از دیدار با ایران ۱۴ امتیازی خواهد شد. عراق هم می‌تواند با بردن هنگ کنگ تا پیش از دیدار‌های هفته نهم خودش را ۱۳ امتیازی کند.

در ادامه اگر ایران و عراق در آن هفته از سد بحرین و کامبوج بگذرند به ترتیب ۱۵ و ۱۶ امتیازی خواهند شد. بحرین هم ۱۴ امتیازی می‌ماند. شاگردان مارک ویلموتس با برتری در دیدار آخرشان برابر عراق ۱۸ امتیازی شده و صدرنشین می‌شوند. بحرین هم می‌تواند با بردن هنگ کنگ ۱۷ امتیازی و تیم دوم گروه صعود کند. در این حالت عراق شانسی برای حضور در مرحله بعدی ندارد، اما اگر ایران موفق نشود در دیدار با عراق امتیاز کسب کند وداع تلخی با ادامه رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ دارد.

این مطلب برایم مفید است
9 نفر این پست را پسندیده اند