کدخبر: ۳۱۲۳۹۴ لینک کوتاه

اقدام جالب معترضان به تکنولوژی اسکن چهره +عکس

​اقتصاد نیوز:پس از آن که واشنگتن، استفاده از تکنولوژی تشخیص چهره را به رسمیت شناخت، گروههای زیادی نسبت به این جریان معترض شدند و در نهایت نیز معترضان با لباسهایی سفید و دوربین روی سر تجمع کردند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از انتخاب، معترضان تلاش کردند برای نشان دادن ناامنی حاصل از استفاده از تکنولوژی تشخیص چهره در اماکن عمومی از روشی به عنوان مقابله به مثل استفاده کنند. درواقع آنها با کمک نرم افزاری تجاری که متعلق به آمازون است، چهره 13،740 نفر از جمله یکی از اعضای کنگره را اسکن کردند.

اعتراض به اسکن چهره

سه معترض مذکور لباس های سفیدی پوشیده بودند  که دارای علائمی بودند. برای مثال روی این لباسها نوشته شده بود: "تشخیص چهره در حال پیشرفت است". سپس آنها چهره رهگذران را با استفاده از تلفن های هوشمند نصب شده بر روی سر خود اسکن می کردند. آنها از نرم افزار شناسایی چهره تجاری آمازون با نام Rekognition استفاده کردند.

معترضین اظهار داشتند که تشخیص چهره در ایالات متحده کنترل نشده است. شرکت های خصوصی و دولت ایالات متحده به طور فزاینده ای این فناوری را اتخاذ می کنند و این موضوع باعث ترس از نظارت استبدادی می شود.این اعتراض به صورت زنده پخش شد و اطلاعاتی مبنی بر تعداد افراد اسکن شده منتشر شد. تعداد نهایی 13740 نفر بود که شامل هفت روزنامه نگار و یک نماینده کنگره؛ نماینده دموکرات مارک دوسالنر از کالیفرنیا نیز می شد.

وب سایتی که در آن اعتراض به صورت زنده پخش شد ، به افراد امکان می داد تصویر خود را بارگذاری کنند تا بررسی کنند که آیا در بین 13،740 چهره اسکن شده قرار گرفته اند یا خیر. این گروه خواهان قانون فوری ممنوعیت استفاده از فناوری تشخیص چهره توسط دستگاه های دولتی و اجرای قانون است.

کارشناسان هوش مصنوعی نگرانی های خاصی راجع به استفاده از نرم افزار شناسایی چهره آمازون توسط نیروی پلیس ابراز کرده اند ، زیرا محققان دریافتند که احتمالاً این تکنولوژی  درباره زنان و رنگین پوستان خطا می کند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند