کدخبر: ۳۱۲۹۳۹ لینک کوتاه

درخواست شهردار تبریز از جمهوری آذربایجان

شهردار تبریز خواستار برپایی هفته فرهنگی تبریز در باکو شد و گفت: تولیدات مربوط به تبریز در قالب هفته تبریز در قالب یک بازار سنتی در این رویداد به نمایش گذاشته می شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، ایرج شهین‌باهر شامگاه امروز در دیدار با سفیر ایران در جمهوری آذربایجان خواستار برپایی هفته فرهنگی تبریز در باکو شد و اظهار داشت: تولیدات مربوط به تبریز در قالب هفته تبریز در قالب یک بازار سنتی در این رویداد به نمایش گذاشته می شود که این هفته فرهنگی در قالبی متفاوت و در زمینه‌هایی همچون موسیقی، تئاتر خیابانی، خوشنویسی، صنعت و... می‌تواند همراه باشد.

وی افزود: پیشنهاد نامگذاری 14 مرداد سالگرد واقعه مشروطه را به عنوان «روز تبریز» را چندی پیش مطرح کرده‌ایم که این هفته فرهنگی تبریز می‌تواند همزمان با این روز برپا شود چرا که مشروطه به عبارتی خاستگاه تبریز است.

شهردار تبریز همزمانی این مناسبت با فصل گردشگری تبریز را بسیار حائز اهمیت دانست و افزود: در صورت نهایی شدن از هم اکنون باید برنامه‌ریزی داشته باشیم تا تبریز در این رویداد حضوری قوی داشته و با تمام توان ظاهر شود.

شهین‌باهر در بخش دیگری با اشاره به لزوم جذب توریست از جمهوری آذربایجان برای تبریز خاطرنشان کرد: به‌رغم اینکه طی دهه‌های گذشته باکو شاهد تحولات بسیاری در حوزه شهری بوده ‌ولی تبریز برای مردم باکو همیشه «تبریز» بوده است. باید این علاقمندی را بالفعل کنیم تا تبریز برای مردم جمهوری آذربایجان مقصد گردشگری باشد.

وی از افزایش 70 درصدی گردشگری داخلی طی تابستان امسال در تبریز خبر داد و گفت: تبریز پیش از شهری گردشگری همواره به عنوان شهری اقتصادی معرفی شده است. تبریز 2018 فرصت خوبی برای توجه به حوزه گردشگری بود که این افزایش میزان گردشگر در شهر نیز در اثر همان رویداد اتفاق افتاده است.

شهردار تبریز در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: به منظور آشنایی مدیران شهرداری تبریز با سیستم مدیریت شهری باکو کارگاه‌های آموزشی و ... جهت انتقال تجربیات می‌تواند برگزار شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: باکو برای تبریز کشور دوست و همسایه است و تجربیات این کشور را از لحاظ اجتماعی و... می‌توان در تبریز نیز بومی سازی کرد.

این مطلب برایم مفید است
11 نفر این پست را پسندیده اند