کدخبر: ۳۱۳۲۳۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

۳ راهکار برای افزایش امنیت مرورگر ها

​اقتصاد نیوز:بسیاری از کاربران فضای مجازی عادت دارند از مرورگرهای مختلفی استفاده کنند. مرورگرهایی که اغلب از امور اداری تا فعالیت های تفریحی و گشت زدن های مجازی را پوشش می دهند. با این وجود امنیت مرورگرها موضوعی است که نادیده گرفته می شود.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از انتخاب، امنیت مرورگرهای کامپیوتر را می توان با چند روش بررسی کرد:

 

پلاگین ها را کنترل کنید

پلاگین های مختلف در صورت فعالیت مستمر شما در فضای مجازی به سراغ سیستم شما می آیند. این موضوعی طبیعی است. اما حضور مکرر پلاگین ها در سیستم شما، خطر بروز مشکلاتی جدی در سیستم را نیز افزایش می دهند. بسیاری از پلاگینها دارای حفره های امنیتی هستند و هکرها نیز با سوء استفاده از این حفره های امنیتی به سیستم شما نفوذذ می کنند، بنابراین اگر پیغام نصب پلاگین های مختلف را دریافت کردید از قبول نصب این پلاگین ها اجتناب کنید. هر چند وقت یکبار نیز پلاگین های اضافی را پاک کنید.

مرورگر خود را به روز رسانی کنید

به روزرسانی مرورگرها از اهمیت بسزایی برخوردار است چرا که با هر به روزرسانی، برخی از مشکلات رایج در مرورگرها از بین می رود. متاسفانه برخی از کاربران به اشتباه، به روزرسانی مرورگر خود را غیرفعال می کنند و در نتیجه نمی توانند به روزرسانی های جدید را دریافت کنند. این اشتباه باعث می شود همیشه از نسخه های قدیمی استفاده کنید و در نتیجه آسیب پذیر باشید.

به ویندوزهای 64 بیتی پناه ببرید

شاید برایتان جالب باشد که بدانید ویندوزهای 64 بیتی مقاومت بیشتری در برابر هکرها دارد بنابراین گزینه مناسب و ایمن در برابر حمبه هکرها استفاده از ویندوزهای 64 بیتی است. شما می توانید از این گزینه برای مبارزه با ناامنی ها استفاده کنید. اگر نمی دانید ویندوزتان چند بیتی است کافیست اینجا کلیک کنید تا روش تشخیص را بیاموزید . 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند