کدخبر: ۳۱۳۲۴۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
تنبل‌ترین کودکان جهان را بشناسید

تنبل‌ترین کودکان جهان را بشناسید

اقتصاد نیوز:سازمان جهانی بهداشت در تازه‌ترین اقدامات خود یک بررسی آماری انجام داده و طی آن تنبل‌ترین کودکان جهان را معرفی کرده است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از خبرگزاری فارس ، نتایج تازه‌ترین بررسی آماری حاکی از‌ آن است، کره جنوبی تنبل‌ترین کودکان جهان را دارد. 

به گفته محققان کودکان در این کشور،  در خوش‌بینانه‌ترین حالت ممکن تنها یک ساعت فعالیت بدنی دارند. 

پژوهش‌ها، آمریکا را چهارمین کشور و انگلیس را بیست و نهمین کشور به جهت تنبلی کودکان معرفی می‌کند. 

اطلاعات سازمان جهانی بهداشت، کودکان کره جنوبی ، فیلیپین و کامبوج را به عنوان تنبل‌ترین کودکان معرفی می‌کند و در مقابل از کودکان بنگلادش ، اسلواکی و ایرلند به عنوان فعال‌ترین اسم می‌برد.

 راسل وینر، رئیس کالج سلطنتی کودکان می‌گوید:‌کودکانی که فعال‌تر هستند از سلامتی بیشتر بهره می‌برند و به طور کلی در مدرسه بهتر عمل می‌کنند.

محققان سازمان جهانی بهداشت گزارشی را تهیه کرده‌اند که سطح نگران کننده تنبلی نوجوانان در سراسر جهان را تشریح می‌کند.

در این گزارش آمده است: همه کودکان بین ۱۱ تا ۱۷ سال باید حداقل یک ساعت ورزش روزانه انجام دهند، اما در واقعیت فقط حدود ۱۹ درصد آن را عملی می‌کنند.

 رجینا گوتولد، نویسنده این مطالعه تأکید کرد:‌ اقدامات فوری سیاست برای افزایش فعالیت بدنی لازم است به ویژه برای ترویج و حفظ مشارکت دختران در فعالیت‌های بدنی که به سلامت آنها کمک می‌کند».

 گوتولد و تیم وی گفتند که فعالیت بدنی برای رشد قلب، ریه‌ها، استخوان‌ها و ماهیچه‌ها و حفظ وزن سالم آنها مهم است.

طبق آمار مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، میزان چاقی کودکان در ایالات متحده ۱۸.۵ درصد است و حدود ۱۳.۷ میلیون نوجوان را گرفتار کرده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند