در دیدار حدادعادل و محسن رضایی با مصباح چه گذشت؟

کدخبر: 313691
اقتصادنیوز: مسئول دفتر رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: آیت‌الله مصباح خطاب به آقایان حداد عادل و محسن رضایی تأکید کرد با هر کس که در رفتار به ولایت التزام دارد باید وحدت کرد.

به گزارش اقتصادنیوزحسین جلالی، رئیس دفتر  محمّدتقی مصباح یزدی، رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) درباره محتوای دیدار اخیر غلامعلی حدادعادل و محسن رضایی با آیت‌الله مصباح یزدی، گفت: در این دیدار، آیت‌الله مصباح به‌عنوان مقدمه نخست بحث خود می‌گویند که خداوند هیچ دو انسانی را مثل هم خلق نکرده و به تعداد انسان‌ها، سلیقه‌های متفاوت خلق شده است.

 

جلالی ادامه داد: آیت‌الله مصباح در مقدمه دوم سخنان خود می‌گویند که از طرفی دیگر، دین اسلام ما را به وحدت و یکی شدن سفارش می‌کنند. حال باید دید که چگونه می‌توان بین این دو، جمع بست و در شرایطی که سلایق، متعدد هستند، وحدت ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه مصباح یزدی، توجه به اشتراکات و تمرکز بر روی آن‌ها را راه‌حل وحدت در عین تنوع سلایق، معرفی کرد، اظهار داشت: آیت‌الله مصباح با طرح این سؤال که اشتراکات ما چیست تا بر روی آن‌ها وحدت کنیم، گفتند که آنچه برای همه ما مشترک است دین است و همه ما در دین و اصول‌ و ارزش‌ها با هم مشترک هستیم. از طرفی، امروز نماد دین، ولایت است و با هر کسی که نه در گفتار بلکه در رفتار به ولایت التزام عملی دارد باید وحدت کرد.

جلالی ادامه داد: محسن رضایی از این سخن مصباح استقبال می‌کند و می‌گوید عجب نکته مهمی بود، کاش این سخنان ضبط شده بود.

رئیس دفتر  محمّدتقی مصباح یزدی با بیان اینکه در این دیدار همچنین محسن رضایی و حدادعادل از مصباح یزدی درخواست می‌کنند تا از اعضای جبهه پایداری بخواهد که در جلسات وحدت اصول‌گرایان شرکت کنند، گفت: آیت‌الله مصباح در پاسخ گفت که من با همین شرایط و مبانی به دوستان گفته‌ام که در جلسات شرکت کنند.

 

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما