کدخبر: ۳۱۳۸۴۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

بازتاب سخنان رهبری در رسانه‌های غربی

اقتصادنیوز: رسانه های غربی بخش‌هایی از بیانات امروز (چهارشنبه) رهبر معظم انقلاب به ویژه تاکید ایشان بر نقش توطئه خارجی در اغتشاش‌های اخیر را بازتاب دادند.

به‌گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، خبرگزاری آسوشیتدپرس روز چهارشنبه نوشت: رهبر ایران گفت که اعتراض‌های اخیر در سراسر جمهوری اسلامی بخشی از «توطئه» ای بود که آمریکا در آن نقش داشته است.

آسوشیتدپرس همچنین مدعی شد که ایران هنوز آمار  دقیقی را درباره بازداشت شدگان یا کشته‌های حوادث اخیر ارائه نکرده است.

این رسانه آمریکایی این بخش از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را نیز منتشر کرده که «مردم ایران توطئه بسیار عمیق» را که هزینه و تلاش زیادی برای آن شده بود نابود کرد.

آسوشیتدپرس افزود: رهبر  ایران اعتراض ها را سازمان دهی شده توسط «استکبار جهانی» توصیف کرد؛ عبارتی که ایشان برای اشاره به آمریکا استفاده می کند. رهبر ایران اشاره کرد که آمریکا افزایش بهای سوخت را «فرصتی» برای آوردن «لشگر»  خود به میدان قلمداد کرد اما «این اقدام توسط مردم نابود شد».

گزارش آسوشیتدپرس در برخی از رسانه  های آمریکایی همچون لس آنجلس تایمز، واشنگتن تایمز و رسانه  صهیونیستی یدیعوت آحارونوت بازنشر شده است.

خبرگزاری فرانسه نیز نوشت: رهبر ایران می گوید ایرانی ها یک توطئه «بسیار خطرناک» را خنثی کردند.

این رسانه غربی با اشاره به حوادث اخیر در ا یران مدعی شد مقام های ایران از ارائه آماردقیق تلفات یا بازداشت شدگان خودداری کرده اند.

خبرگزاری رویترز نیز  به نقل از رهبر معظم انقلاب اینگونه تیتر زد: «توطئه ای گسترده و خطرناک» توسط مردم ایران شکست خورد.

این رسانه با اشاره به انتشار بیانات رهبری در `پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری افزود: رهبر ایران گفت که یک توطئه، عمیق، گسترده و خطرناک که پول زیادی صرف آن شده بود توسط مردم ایران نابود شد.

به گزارش ایرنا، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار هزاران نفر از بسیجیان، ضمن تبیین اساس تشکیل بسیج به عنوان یک نهاد تبدیل کننده تهدیدها به فرصت ها و تشریح گسترده فعالیت‌ها و خدمات شجره طیبه بسیج در عرصه های مختلف جنگ سخت و نرم، به حرکت پرشکوه ملت بزرگ ایران در یک هفته گذشته اشاره کردند و با تشکر عمیق از این حرکت قدرتمندانه تأکید کردند: ملت ایران با این حرکت، توطئه وسیع، بسیار خطرناک و برنامه‌ریزی‌شده دشمن را نابود کرد.

رهبر انقلاب اسلامی اتفاقات اخیر را یک توطئه عمیق، وسیع و بسیار خطرناک خواندند و افزودند: دشمنان برای طراحی این توطئه، هزینه بسیاری کرده بودند و مترصد فرصتی بودند تا در یک بزنگاه آن را با استفاده از اقدامات تخریبی و آدم کُشی و شرارت، انجام دهند و تصور کردند قضیه بنزین فرصت مورد نظر آنها است و لشکر خود را وارد میدان کردند اما ملت ایران با نمایش پرشکوه خود، حرکت دشمن را نابود کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند