به زودی آغاز می‌شود

صادرات گاز از اسرائیل به مصر و اردن

کدخبر: 314750
وزیر انرژی رژیم صهیونیستی اعلام کرد، صادرات گاز به مصر و اردن پس از مدت کوتاهی آغاز خواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، به نوشته روزنامه عبری زبان هاآرتص، یووال اشتاینتز، وزیر انرژی رژیم صهیونیستی امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد: برداشت گاز از میدان گازی "لوایثن" در اراضی اشغالی واقع در دریای مدیترانه ظرف دو هفته آتی جهت صادرات به اردن و مصر آغاز خواهد شد.

این روزنامه عبری زبان به نقل از اشتاینتز نوشت، "صادرات گاز به مصر و اردن پس از مدت کوتاهی آغاز خواهد شد".

وزیر انرژی رژیم صهیونیستی افزود: با وجود اعتراض برخی از کارشناسان محیط زیست، اما هیچ چیزی نمی‌تواند مانع اسرائیل در صادرات گاز به اروپا شود.

این روزنامه در ادامه به نقل از بنیامین زومر، معاون رئیس شرکت "نوبل انرژی" نوشت، "پیش از پایان سال جاری عرضه به بازار داخلی و ظرف چند هفته آتی صادرات به مصر و اردن را آغاز خواهیم کرد".

شرکت نوبل انرژی که دفتر آن در ایالت تگزاس آمریکا قرار دارد، شریک اصلی استخراج گاز از میدان لوایثن است.

رژیم صهیونیستی فوریه 2018 توافقنامه‌ای به ارزش 15 میلیارد دلار را با مصر برای صادرات گاز به این کشور به مدت 10 سال به امضا رسانده بود.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در آن مقطع زمانی گفته بود، "از توافق تاریخی برای صادرات گاز اسرائیل به مصر استقبال می‌کنم (توافقی) که میلیاردها دلار را جهت هزینه در زمینه‌های آموزش و بهداشت به سمت خزانه سرازیر خواهد کرد و برای شهروندان اسرائیلی سودآوری خواهد داشت".

وزیر انرژی این رژیم نیز در ژانویه گذشته گفته بود: "توسعه میدان گازی لوایثن اقتصاد اسرائیل را در دهه‌های آتی تغییر خواهد داد و میلیاردها دلار درآمد برای دولت و شهروندان جذب خواهد کرد و مهم‌تر از همه اینکه به اسرائیل این امکان را خواهد داد استفاده از ذغال سنگ آلوده را متوقف کند".

از دست ندهید
بلیط هواپیما