کدخبر: ۳۱۴۸۵۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

محمدرضا خباز:

مجلس خودش با دستان خودش جایگاهش را پایین آورده است

اقتصادنیوز؛ محمدرضا خباز استاندار سابق سمنان و نماینده ادوار مجلس گفت: وقتی رئیس دولت نهم و دهم گفت که مجلس در رأس امور نیست، به شدت از آن انتقاد کردم اما اکنون احساس می‌کنم که مجلس خودش با دستان خودش جایگاهش را پایین آورده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا؛ محمدرضا خباز در جمع خبرنگاران در خصوص داوطلب شدن خود برای مجلس یازدهم گفت: بنده چهار دوره نماینده کاشمر بودم و اکنون نیز با این اعتقاد که مجلس در رأس امور است و می‌تواند فساد را از میان بردارد و جامعه را اصلاح کند، برای کاندیدا شدن اقدام کردم.

شفافیت راه اصلی نجات کشور است/ مجلس با دستان خودش جایگاهش را پایین آورده است

 

وی با اشاره به سابقه اجرایی خود گفت: با ۱۶ سال سابقه نمایندگی، ۲ سال معاونت تقنینی و ۸ سال عضویت در هیات تطبیق مصوبات مجلس و دولت به این نتیجه رسیدم که هر سال مجلس از دوره قبل ضعیف‌تر شده، بر همین اساس امیدوارم با همکاری مردم و سایر نمایندگان در صورت راهیابی به بهارستان کمک کنیم تا مجلس به همان جایگاهی که امام فرمودند یعنی در رأس امور برگردند.

وی افزود: وقتی رئیس دولت نهم و دهم گفت که مجلس در رأس امور نیست، به شدت از آن انتقاد کردم اما اکنون احساس می‌کنم که مجلس خودش با دستان خودش جایگاهش را پایین آورده است. مهمترین برنامه من برای تهران مسئله محیط زیست آن است. اگر سایر نمایندگان تهران بعد سیاسی قوی نداشته باشند و بیشتر در بعد اجرایی و پیگیری فعالیت کنند، می‌توانیم قدم مثبتی برای مردم تهران برداریم.

خباز در خصوص شفافیت مالی گفت: من علاوه بر اعتقاد بر شفافیت اموال، به شفافیت رأی نیز اعتقاد دارم. ما اگر مشکلی به لحاظ اموال و رأی نداشته باشیم، نباید نگران شفافیت باشیم. یکی از مشکلات کشورهای جهان سوم این است که افراد ثروت خود را پنهان می‌کنند در صورتی که اگر از راه حلال به دست آمده باشد، پنهان کردن دلیلی ندارد. کشور را شفافیت نجات خواهد داد و آنهایی که با این امر مخالفند دنبال پنهانکاری و فریب مردم هستند.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند