عراقچی به اتریش رفت

کدخبر: 315000
اقتصادنیوز: معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران برای شرکت در نشست کمیسیون مشترک برجام پس از ترک کویت، راهی اتریش شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران که امروز (پنجشنبه) در کویت با «خالد جارالله» معاون وزیر خارجه این کشور دیدار و گفتگو کرد، پس از ترک کویت راهی اتریش شد تا فردا (جمعه) در نشست کمیسیون مشترک برجام در وین شرکت کند.

عراقچی که به منظور تشریح ابتکار صلح هرمز به کویت سفر کرده بود، با تشریح اصول و اهداف پویش صلح هرمز (امید) که از سوی رئیس جمهوری کشورمان در اجلاس اخیر مجمع عمومی سازمان ملل متحد ارائه شد، گفت: این ابتکار چارچوب مناسبی را برای کشورهای منطقه در جهت تحکیم صلح و ثبات و ارتقای همکاری‌های دوجانبه و چندجانبه به وجود می‌آورد. 

معاون وزیر امور خارجه کشورمان راه‌حل سیاسی و مذاکره بین جریانات مختلف یمنی را تنها راه خاتمه جنگ در یمن برشمرد و از مذاکرات موجود بین دولت نجات ملی یمن و سایر طرف‌ها استقبال کرد.

نشست کمیسیون مشترک برجام قرار است فردا (جمعه) در سطح معاونان و مدیران کل وزارت خارجه های ایران و گروه ۱+۴  (آلمان، فرانسه، روسیه، چین و انگلیس) به ریاست سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر خارجه ایران و هلگا اشمید معاون مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برگزار شود.

بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی (+) نیز در این باره به فارس گفت که عراقچی فردا (جمعه) در وین با «رافائل گروسی» مدیرکل جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی دیدار خواهد کرد.

معاون سیاسی وزیر خارجه ایران در این هفته به چین و ژاپن نیز سفر کرده بود.

او در چین با همتای چینی خود درباره آخرین تحولات برجام به رایزنی پرداخت و در ژاپن نیز به عنوان فرستاده ویژه رئیس جمهور ضمن دیدار با وزیر خارجه ژاپن با «آبه شینزو» نخست وزیر این کشور ملاقات و پیام کتبی حسن روحانی رئیس جمهوری ایران را تقدیم وی کرد

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما